Přeskočit na obsah

Odlet z Vídně bude ještě komfortnější: parkování za 500 korun na týden, autobus zdarma na nádraží a odsud přímý vlak na letiště

25. ledna 2023

Přímou vlakovou linku z Brna na vídeňské letiště podpoří město zvýhodněným parkováním u Zetoru v Líšni a navazujícím bezplatným autobusem na hlavní nádraží. Novinka začne fungovat od 1. února, v pilotním režimu zatím poběží do 10. června.

Přímé vlakové spojení s mezinárodním letištěm Vídeň-Schwechat zajišťuje město Brno prostřednictvím nasmlouvaného dopravce od 11. prosince loňského roku, vlaky z brněnského hlavního nádraží vyjíždějí v 3:48 hod. „Od zavedení zvýhodněného parkovacího tarifu spojeného s bezplatným odvozem na nádraží si slibujeme zvýšení atraktivity této linky a zlepšení komfortu pro cestující zejména z okolí Brna,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Rada města Brna dnes schválila dva potřebné dokumenty, a to změnu ceníku parkování a smlouvu s Dopravním podnikem města Brna, který zajistí kyvadlovou dopravu. „Prvních 7 dní parkování vyjde při využití nově zavedeného zvýhodněného tarifu na 500 Kč, každý další pak na 50 Kč. Podmínkou pro jeho uplatnění je vyplnění registračního formuláře na www.parkovanivbrne.cz,“ sdělil radní Petr Kratochvíl.

Autobusy budou vypravovány pouze ve dnech, kdy po tom bude ze strany cestujících poptávka, provoz by tak měl být rentabilní. Za jednu cestu uhradí město Brno částku 1 334 korun bez DPH.

Vzhledem k tomu, že zajištění uvedených služeb proběhne v pilotním režimu, jehož účelem je zejména ověřit zájem cestujících, bude Odbor dopravy MMB jejich využití pravidelně monitorovat a případně navrhovat úpravy parametrů.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.