Přeskočit na obsah

Odkaliště Hády bude mít novou tvář

27. dubna 2017 1 minuta čtení
(bim) – Spolek studentů Studentské Brno společně s Teplárnami Brno a Magistrátem města Brna vyhlásil soutěž o nejlepší architektonicko-krajinářský návrh na přebudování Hádů na park. V rámci projektu proběhlo už i uklízení odpadků.

"Cílem projektu je udělat z Odkaliště Hády volnočasový areál a přebudovat ho na park a relaxační přírodní plochu," uvedl ambasador projektu Studentské Brno.  V tomto duchu byla vyhlášena i soutěž o nejlepší studentský architektonicko-krajinářský návrh na přebudování. Vítěz soutěže obdrží 50 000 korun.

Dokument, který upřesňuje veškeré podrobné podmínky soutěže, je volně přístupný na webové stránce projektu www.parkhady.cz.

Sběr projektů a návrhů do soutěže probíhá do konce června. Přibližně v půlce července se pak uskuteční zasedání poroty, která vybere vítězný návrh.

Odměněny budou také další dva návrhy. Všechny tři vybrané návrhy mohou být podkladem pro konečný vzhled nového volnočasového areálu Hády.

Už minulý čtvrtek se navíc v Hádech uskutečnilo Studentské odpadkobraní. Více než padesátka studentů a dalších dobrovolníků se v rámci společného projektu Brna, Tepláren Brno a brněnských studentů chopila pytlů a rukavic a vydala se uklízet odpadky v bývalém odkališti.

Dohromady studenti ze čtyř brněnských univerzit a další lidé nasbírali 6500 kilogramů odpadů.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.