Odkaliště Hády bude mít novou tvář

  • 27. dubna 2017
  • 1 minuta čtení
(bim) – Spolek studentů Studentské Brno společně s Teplárnami Brno a Magistrátem města Brna vyhlásil soutěž o nejlepší architektonicko-krajinářský návrh na přebudování Hádů na park. V rámci projektu proběhlo už i uklízení odpadků.

"Cílem projektu je udělat z Odkaliště Hády volnočasový areál a přebudovat ho na park a relaxační přírodní plochu," uvedl ambasador projektu Studentské Brno.  V tomto duchu byla vyhlášena i soutěž o nejlepší studentský architektonicko-krajinářský návrh na přebudování. Vítěz soutěže obdrží 50 000 korun.

Dokument, který upřesňuje veškeré podrobné podmínky soutěže, je volně přístupný na webové stránce projektu www.parkhady.cz.

Sběr projektů a návrhů do soutěže probíhá do konce června. Přibližně v půlce července se pak uskuteční zasedání poroty, která vybere vítězný návrh.

Odměněny budou také další dva návrhy. Všechny tři vybrané návrhy mohou být podkladem pro konečný vzhled nového volnočasového areálu Hády.

Už minulý čtvrtek se navíc v Hádech uskutečnilo Studentské odpadkobraní. Více než padesátka studentů a dalších dobrovolníků se v rámci společného projektu Brna, Tepláren Brno a brněnských studentů chopila pytlů a rukavic a vydala se uklízet odpadky v bývalém odkališti.

Dohromady studenti ze čtyř brněnských univerzit a další lidé nasbírali 6500 kilogramů odpadů.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít