Ode dneška už víme – Co bude, Brno?

  • 03. února 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Leden přinesl do Brna mnoho otazníků, a to doslova. Kampaně s otázkou: „Co bude, Brno?“ a tajemným otazníkem si jistě všiml každý Brňan. Dnes přišel den odhalení. Nový web a kampaň informují o významných stavbách a rozvojových záměrech.

Ode dneška se každý může dozvědět, co v Brně bude. Všechny významné projekty najdete na webu Co bude, Brno? Podrobně popsáno je 34 projektů, které v budoucnosti změní tvář města. Jedná se o stavby a záměry z mnoha oblastí, dozvíte se o chystaných novinkách v infrastruktuře, dopravě, kultuře, životním prostředí či sportu.

Pro letošní rok je vybráno pět klíčových projektů, o nichž se dozvíte nejvíce. Jedná se o multifunkční halu u brněnského výstaviště, Janáčkovo kulturní centrum, budování protipovodňových opatření, velký městský okruh a vodojemy na Žlutém kopci. Každý z těchto projektů reprezentuje rozvoj města v jiné oblasti. Projekt rekonstrukce a zpřístupnění vodojemů na Žlutém kopci bude dokonce brázdit brněnské koleje jako polep na tramvaji.

Kampaň propagující novou informační platformu nezapomíná ani na limitovanou edici kuliček ozdobených otazníkem, které budou po celý únor v 11 h padat z časostroje na náměstí Svobody. Zároveň si můžete speciální skleněnku ulovit také v ulicích Brna. Pět termínů, pět míst a vždy pět kuliček bude k nalezení. Jedná se o tato data: 3., 5., 10., 12. a 17. února. Nápovědy budou zveřejněny vždy v daný den v 11 h na FB BRNOmycity.

Stávající web Kopeme za Brno, který také mimo jiné informoval o strategických projektech, bude sdělovat novinky čistě o dopravní situaci ve městě. Najdete tam tak vždy aktuality o dopravě i dlouhodobé uzavírky. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít