Přeskočit na obsah

Ode dneška už víme – Co bude, Brno?

03. února 2022 2 minuty čtení
(zob) – Leden přinesl do Brna mnoho otazníků, a to doslova. Kampaně s otázkou: „Co bude, Brno?“ a tajemným otazníkem si jistě všiml každý Brňan. Dnes přišel den odhalení. Nový web a kampaň informují o významných stavbách a rozvojových záměrech.

Ode dneška se každý může dozvědět, co v Brně bude. Všechny významné projekty najdete na webu Co bude, Brno? Podrobně popsáno je 34 projektů, které v budoucnosti změní tvář města. Jedná se o stavby a záměry z mnoha oblastí, dozvíte se o chystaných novinkách v infrastruktuře, dopravě, kultuře, životním prostředí či sportu.

Pro letošní rok je vybráno pět klíčových projektů, o nichž se dozvíte nejvíce. Jedná se o multifunkční halu u brněnského výstaviště, Janáčkovo kulturní centrum, budování protipovodňových opatření, velký městský okruh a vodojemy na Žlutém kopci. Každý z těchto projektů reprezentuje rozvoj města v jiné oblasti. Projekt rekonstrukce a zpřístupnění vodojemů na Žlutém kopci bude dokonce brázdit brněnské koleje jako polep na tramvaji.

Kampaň propagující novou informační platformu nezapomíná ani na limitovanou edici kuliček ozdobených otazníkem, které budou po celý únor v 11 h padat z časostroje na náměstí Svobody. Zároveň si můžete speciální skleněnku ulovit také v ulicích Brna. Pět termínů, pět míst a vždy pět kuliček bude k nalezení. Jedná se o tato data: 3., 5., 10., 12. a 17. února. Nápovědy budou zveřejněny vždy v daný den v 11 h na FB BRNOmycity.

Stávající web Kopeme za Brno, který také mimo jiné informoval o strategických projektech, bude sdělovat novinky čistě o dopravní situaci ve městě. Najdete tam tak vždy aktuality o dopravě i dlouhodobé uzavírky. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.