Přeskočit na obsah

Odbor správy majetku sjednocuje podmínky a kritéria pronájmu parkovacích stání

22. prosince 2020

Pravidla pronájmu garážových nebo venkovních stání u bytových domů a domů s pečovatelskou službou, které má ve správě magistrátní Odbor správy majetku, se dosud vydávala pro každou adresu zvlášť. Sjednotit podmínky a kritéria pronájmu a usnadnit tím veřejnosti orientaci mají nová souhrnná pravidla, která dnes schválili brněnští radní.

 „Nová pravidla budou zveřejněna na webu města ve formě přehledných karet, na kterých bude vždy konkrétní nemovitost, počet parkovacích stání, jejich umístění a cena za pronájem. Lidé tuto novou funkci najdou na www.brno.cz v sekci Občan – Nabídka majetku města,“ uvedl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva. „Šlo nám především o to učinit celý proces pronájmu parkovacích míst transparentnějším a srozumitelnějším. Jak byla dosud pravidla vydávána pro každý dům zvlášť, v některých ohledech se na různých adresách lišila – někde například byla výpovědní doba jeden měsíc, jinde tři. Odteď budou mít všichni noví nájemci parkovacích stání ve správě Odboru správy majetku stejné podmínky,“ dodal.

Již uzavřených, aktuálně platných smluv se změna pravidel netýká.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.