Přeskočit na obsah

Odbor kultury vydává newsletter. Řeší také zmírnění důsledků pandemie koronaviru

08. dubna 2020

Odbor kultury Magistrátu města Brna začal jednou týdně vydávat newsletter informující kulturní sféru nejen o projektech a možnostech vedoucích ke zmírnění důsledků omezení spjatých s pandemií COVID-19, ale i o současných událostech v brněnské kultuře. Jednotlivá vydání newsletteru jsou dostupná online.

„Naším cílem je nejen dostatečně informovat veřejnost o dění na brněnské kulturní scéně, ale také zavést dialog, který by mohl přinést vedle přehledu o současné situaci i nové nápady a podněty k jejímu řešení,“ přiblížil radní pro oblast kultury Marek Fišer, který se na newsletterech podílí společně s náměstkem primátorky Tomášem Koláčným.

V souvislosti s vládními a ministerskými opatřeními v důsledku pandemie COVID-19 dochází nejen k omezení činnosti kulturních a kreativních odvětví v Brně, ale hrozí také úplná likvidace řady subjektů působících na brněnské kulturní scéně. S ohledem na tuto skutečnost vedení města Brna v současnosti projednává návrhy předkládané radním Markem Fišerem a Odborem kultury MMB ke zmírnění důsledků omezení spjatých s pandemií COVID-19.

„Uvědomujeme si, že kultura je nedílnou a potřebnou součástí života ve městě Brně a současná omezení vlády a ministerstev na ni drtivě doléhají. Z tohoto důvodu jsme s Odborem kultury MMB začali připravovat návrhy dotačního programu a návratné finanční výpomoci, které by brněnské kulturní nezřizované scéně mohly pomoci. Vycházíme přitom i z nedávného dotazníkového šetření Odboru kultury MMB, tak aby opatření reflektovala skutečné problémy a potřeby scény. Oba návrhy nyní projednáváme s vedením města Brna a v tuto chvíli jsou předloženy i k on-line připomínkování veřejnosti. Nezapomínáme ale ani na jiné oblasti, jednáme zároveň například o možnosti pomoci podnikatelskému sektoru všeobecně a o společném postupu na regionální úrovni s Jihomoravským krajem,“ doplnil na závěr Marek Fišer.

Jednotlivá vydání newsletteru jsou dostupná na stránkách Odboru kultury MMB i Brněnského kulturního parlamentu.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.