Přeskočit na obsah

Od září se sníží a zjednoduší poplatky za pobyt v dětských skupinách

29. června 2022
Brněnští radní na dnešní schůzi schválili snížení poplatku za umístění dětí v dětských skupinách, jejichž zřizovatelem jsou příspěvkové organizace města Brna.

Dětské centrum rodinného typu Chovánek zřizuje dětskou skupinu s celkovou kapacitou 12 míst a Sdružení zdravotnických zařízení II Brno (SZZ II Brno) je zřizovatelem tří dětských skupin o celkové kapacitě 104 míst. Jedná se o dětskou skupinu Zahradníkova s 24 místy, Fügnerova se 45 místy a Stamicova s kapacitou 35 míst. „V rámci programu Zaměstnanost plánujeme rozšíření dětských skupin o dalších 20 míst, konkrétně o dětskou skupinu Nerudova, kde vznikne 8 míst, a dětskou skupinu Kyjevská s 12 místy,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Od září letošního roku se sníží poplatek za pobyt v dětských skupinách a také se zjednoduší jeho výpočet. „Paušální poplatek nahradí doposud užívaný složitý výpočet, který se odvíjel i od pravidelnosti docházky dětí do zařízení. Nyní musí rodiče například hradit 50 korun za každý den absence dítěte, pokud chtějí místo ve skupině podržet. To od září odpadne,“ vysvětlil Petr Hladík a pokračoval: „Dětské skupiny jsou prioritně cílené na děti mladší tří let, a proto i výše poplatků zvýhodní tuto věkovou skupinu. Rodiče starších dětí by je měly umístit přednostně do mateřských škol.“

Poplatky platné od 1. 9. 2022:

Poplatek za dítě 1–3 roky (věk do 31. srpna)
Celodenní pobyt 2 000 Kč/měsíc
Půldenní pobyt 1 000 Kč/měsíc

Poplatek za dítě od 3 let
Celodenní pobyt 4 000 Kč/měsíc
Půldenní pobyt 2 000 Kč/měsíc

„Na základě rozhodnutí ředitele SZZ II Brno Dana Zemana může být v dětské skupině Zahradníkova poskytnuta sleva. V tom případě bude účtováno 1 000 korun měsíčně bez ohledu na věk dítěte a zvolenou délku pobytu,“ doplnil Petr Hladík.

Za stravné bude účtováno 50 Kč/den a bude se hradit zpětně za předchozí měsíc, vždy podle skutečně odebraného množství jídel.

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.