Přeskočit na obsah

Od září se sníží a zjednoduší poplatky za pobyt v dětských skupinách

29. června 2022

Brněnští radní na dnešní schůzi schválili snížení poplatku za umístění dětí v dětských skupinách, jejichž zřizovatelem jsou příspěvkové organizace města Brna.

Dětské centrum rodinného typu Chovánek zřizuje dětskou skupinu s celkovou kapacitou 12 míst a Sdružení zdravotnických zařízení II Brno (SZZ II Brno) je zřizovatelem tří dětských skupin o celkové kapacitě 104 míst. Jedná se o dětskou skupinu Zahradníkova s 24 místy, Fügnerova se 45 místy a Stamicova s kapacitou 35 míst. „V rámci programu Zaměstnanost plánujeme rozšíření dětských skupin o dalších 20 míst, konkrétně o dětskou skupinu Nerudova, kde vznikne 8 míst, a dětskou skupinu Kyjevská s 12 místy,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Od září letošního roku se sníží poplatek za pobyt v dětských skupinách a také se zjednoduší jeho výpočet. „Paušální poplatek nahradí doposud užívaný složitý výpočet, který se odvíjel i od pravidelnosti docházky dětí do zařízení. Nyní musí rodiče například hradit 50 korun za každý den absence dítěte, pokud chtějí místo ve skupině podržet. To od září odpadne,“ vysvětlil Petr Hladík a pokračoval: „Dětské skupiny jsou prioritně cílené na děti mladší tří let, a proto i výše poplatků zvýhodní tuto věkovou skupinu. Rodiče starších dětí by je měly umístit přednostně do mateřských škol.“

Poplatky platné od 1. 9. 2022:

Poplatek za dítě 1–3 roky (věk do 31. srpna)
Celodenní pobyt 2 000 Kč/měsíc
Půldenní pobyt 1 000 Kč/měsíc

Poplatek za dítě od 3 let
Celodenní pobyt 4 000 Kč/měsíc
Půldenní pobyt 2 000 Kč/měsíc

„Na základě rozhodnutí ředitele SZZ II Brno Dana Zemana může být v dětské skupině Zahradníkova poskytnuta sleva. V tom případě bude účtováno 1 000 korun měsíčně bez ohledu na věk dítěte a zvolenou délku pobytu,“ doplnil Petr Hladík.

Za stravné bude účtováno 50 Kč/den a bude se hradit zpětně za předchozí měsíc, vždy podle skutečně odebraného množství jídel.

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.