Od víkendu jsou spuštěny registrace na prohlídky stavby multifunkční haly ARENA BRNO - Tiskový servis

Od víkendu jsou spuštěny registrace na prohlídky stavby multifunkční haly ARENA BRNO

  • 22. dubna 2024
  • 2 minuty čtení

Registrace přes internet a pak jen pevná obuv a pohodlné oblečení. Stačí málo a zájemci si mohou projít stavbu multifunkční haly ARENA BRNO a dozvědět se nejčerstvější informace i zajímavosti přímo od stavbařů.

 

„Zatím jsme na prohlídky stavby ARENY BRNO otevřeli tři termíny. První je určen návštěvníkům Stavebního veletrhu a Festivalu architektury, kde halu prezentujeme i prostřednictvím 3D modelu, další dva pro širokou veřejnost. V dubnu a v květnu bude vytvořen koridor až na okraj stavební jámy, takže lidé uvidí opravdu zblízka, jak vypadají základy takto velké stavby, v červnu pak umožníme průchod i přes samotnou vznikající halu. Prohlídky povedou přímo stavbaři ze zhotovitelské firmy HOCHTIEF CZ, kteří budou připraveni odpovědět na dotazy například o použitých technologiích a materiálech, na místě bude také info stránek zaměřený na projekt multifunkční haly. Další exkurze pak plánujeme na podzim,“ uvedl předseda představenstva městské společnosti ARENA BRNO Petr Kratochvíl.

„Multifunkční aréna patří k největším strategickým projektům města Brna. Jsem rád, že bude mít veřejnost jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka stavbu největší a nejmodernější haly v Brně, která se stane centrem sportovního a kulturního dění v regionu,“ dodal 1. náměstek primátorky René Černý.

 

Prohlídky pro návštěvníky Stavebního veletrhu a Festivalu architektury

sobota 27. 4. 2024, 10.00–16.00 hod.

rezervace: https://www.arenabrno.cz/rezervace-prohlidky/stavebni-veletrh-2024

pro účast je nutná platná vstupenka na veletrhy

Prohlídky pro veřejnost

středa 15. 5. 2024, 17.00–20.00 hod.

neděle 16. 6. 2024, 10.00–17.00 hod. (tato prohlídka je i s průchodem staveniště)

rezervace: https://arenabrno.cz/rezervace-prohlidky

Sraz zaregistrovaných účastníků je u hlavního vchodu na staveniště naproti pavilonu Z. Je doporučena pevná obuv a pohodlné oblečení, ochranné pomůcky (helma a vesta) budou k dispozici na místě.

Prohlídky potrvají 20 minut, kapacita každé je 15 osob. Vstup je zdarma.

Další články z rubriky