Od úterka bude jezdit na Ústředním hřbitově minibus

  • 25. října 2019
  • 1 minuta čtení
(red) – O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu. Minibus s 16 místy k sezení a 22 místy ke stání bude objíždět areál hřbitova od úterý 29. října do neděle 3. listopadu.

V období Dušiček navštěvují brněnské hřbitovy stovky lidí. U toho největšího v Brně, Ústředního, mohou mít někteří problém s dopravou, a to vzhledem k jeho velikosti. Město Brno proto opět zajistilo bezplatnou autobusovou dopravu pro jeho návštěvníky. Ocení ji především senioři a lidi se ztíženou možností pohybu. Do minibusu ale může nastoupit kdokoliv, zastávky nebudou striktně vyznačeny a vůz bude zastavovat na znamení kdekoliv po trase. Ta zůstává stejná jako na Velikonoce, viz obrázek níže. 

Obdobné budou i dvacetiminutové intervaly jízd a nástup a výstup u brány na Vídeňské. Posunul se jen začátek provozu z 8. hodiny ranní na 9. hodinu. Doprava je zajištěna do 18 hodin. „Při vjezdu autem bude v některých místech zákaz zastavení s ohledem na průjezd autobusu,“ upozorňuje ředitelka Správy hřbitovů města Brna Alena Říhová. 

Službu město podpořilo částkou 52 tisíc korun a spolupracuje na ní s Dopravním podnikem města Brna a Správou hřbitovů města Brna. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít