Od hudby po geologii: naplánujte si top víkendové aktivity - Tiskový servis

Od hudby po geologii: naplánujte si top víkendové aktivity

  • 16. února 2024
  • 3 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Jak zahájit druhou půlku února? Ideálně s radostí a pohodou, které vám vykouzlí víkendové zážitky. Vydejte se na představení Filharmonie Brno, projděte si trasu Masarykova okruhu nebo vyrazte na exkurzi po kamenných památkách města. Pro děti se připravuje pohádkový karneval a divadlo.

Kašna Parnas na Zelném trhu. Foto: Facebook Moravské zemské muzeum
Kašna Parnas na Zelném trhu. Foto: Facebook Moravské zemské muzeum

Už v pátek mezi 16. a 19. hodinou se koná swap v ekologickém centru Lipka. Proberte své skříně a doneste na místo oblečení, knihy nebo čisté boty, pro něž už nemáte využití. Na oplátku si potom vyberte z toho, co přinesli ostatní. Na adrese Lipová 233/20 současně proběhne Semínkové setkání s výměnou semínek, více se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lužánecké pracoviště Linka ve Starém Lískovci organizuje karneval. V pátek od 16.30 do 18.30 hodin jsou vítány děti každého věku společně se svými rodiči. Na akci se musíte přihlásit buď na e-mailu altrichterova@luzanky.cz, nebo na telefonu +420 734 756 054. Děti platí 100 korun, dospělí 50 korun a miminka mají vstup zdarma, přičemž všechny lístky jsou slosovatelné. Detaily naleznete zde.


Swap v zařízení Lipka. Foto: Lipka

Významný příspěvek k Roku české hudby 2024 si vychutnáte od pátečních 19.00 hodin v Janáčkově divadle. Filharmonie Brno zahraje vokálně-instrumentální díla Jana Nováka a Antonína Rejchy – pozapomenutých exilových autorů, jejichž hudba se v posledních letech zařazuje do repertoáru stále častěji. Vstupenky k představení V očekávání jara a míru zakoupíte zde.

Sobota nabídne exkurzi Za brněnským kamenem s geologem Tomášem Turkem. Podíváte se na význačné brněnské památky a zjistíte, jaký materiál se využíval na stavbu kostelů, domů či tvorbu soch. Sraz bude v 10 hodin u Jošta na Moravském náměstí a procházka skončí zhruba ve 12.00 hodin na Žlutém kopci. Před začátkem se vybírá 100 korun za dospělého a 50 korun za dítě do 18 let. Místo si rezervujte na e-mailu tturek@mzm.cz.

Další poutavou akci pro děti pořádá Divadlo Koráb na Jánské 12. Nedělní 11. hodinou tam startuje klasická pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký, na niž seženete lístky přes web GoOut. Současně vrcholí Národní týden manželství, jehož program zavítal také do Brna. Co vše se v rámci něj o víkendu připravuje, vyčtete online.


Ukázka z výstavy Záhady světa. Foto: Facebook Letohrádek Mitrovských Brno

Naposledy v únoru se můžete projít po Masarykově okruhu, kudy se běžně prohánějí motocykloví závodníci. Na trasu se dostanete otevřenou bránou u stupňů vítězů, a to během soboty i neděle vždy v rozmezí 9.00–16.00 hodin.

Pokud vás baví výstavy, pak zamiřte na expozici Záhady světa v letohrádku Mitrovských. Poznejte aztéckou křišťálovou lebku zkázy, Turínské plátno s videomappingem či Longinovo kopí. Standardní vstupné činí 170 korun, na pokladně nelze platit kartou.

Sportovní fanoušci mohou v sobotu vyrazit do haly Kounicova, kde se utkají brněnští volejbalisté s Příbramí. Zápas začíná v 16.00 hodin a jeho výsledek určí, jestli si domácí tým přilepší v boji o předkolo play-off.

Další články z rubriky