Přeskočit na obsah

Očkování proti covid-19: Jak na posilující dávku v Brně

01. srpna 2022 1 minuta čtení
(zob) – Od poloviny července se můžete nechat přeočkovat 2. posilující dávkou vakcíny proti onemocnění covid-19. Jaké jsou podmínky pro očkování a kam se pro něj vydat?

Druhá posilující dávka se očkuje od 18. července osobám nad 18 let a nechat se přeočkovat se doporučuje lidem nad 60 let a rizikovým pacientům. Čtvrtá dávka se aplikuje po uplynutí minimálně 4 měsíců od 3. dávky. Zatím není možné se registrovat předem. To bude spuštěno 15. srpna. Nyní se můžete očkovat bez objednání.

Čtvrtou dávku vám podá praktický lékař nebo pracovníci ve speciálních očkovacích centrech. V Brně takto využijete pracoviště ve Fakultní nemocnici u sv. Anny a v Bohunicích, očkovací centrum Bohéma Společnosti Podané ruce na Rooseveltově a očkovací centrum Bluedent ve Slatině. Podrobnosti i seznam míst najdete zde.

Platnost poslední dávky očkování byla v aplikaci Tečka změněna na 270 dní. Pro obnovení platnosti certifikátu bude nutné přeočkování. V současnosti není v ČR k žádné aktivitě vyžadováno prokazovat bezinfekčnost. Zda je to potřeba pro vstup do zahraniční země, zjistíte vždy na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Mohlo by vás dále zajímat

Biotop Brno-jih. Foto: M. Schmerková
Vyšel prázdninový Brněnský metropolitan

(zug) – Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Těžištěm jsou letní akce, jako divadelní a hudební festivaly, letní kina, dronové show, Festival planet či Den Brna.

Nejnovější články

Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly
Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly

Druhý srpnový víkend se ponese ve znamení oslav Dne Brna. Vojáky, řemeslníky, pištce a tambory ze 17. století však doplní soudobí hudebníci, kteří už ve čtvrtek „rozběhli“ Maraton hudby. V neděli se k nim pak přidají i divadelníci a kejklíři, kteří se představí na Prknech, dlažbě i trávě. A na to všechno budou z pátku na sobotu padat hvězdy. Bylo by škoda si takový krásný mumraj nechat ujít…

Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu
Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu

Jaká místa jsou nebezpečná, kdo už se setkal s pouliční kriminalitou nebo jestli je kamerový dohled dostatečný – i takové byly otázky, na které odpovídala veřejnost v průzkumu provedeném Masarykovou univerzitou. Město tyto názory obyvatel sbírá pravidelně a na základě výsledků může například lépe cílit preventivní opatření.

Nabíjecí stanice pro elektroauta. Foto: M. Schmerková
Elektromobily mají u dobíjecích stanic vlastní zónu E. Jaká jsou pravidla?

(and) – Ke stávajícím parkovacím zónám A, B a C přibyla od pondělí nová zóna E. Bude u nabíjecích stanic pro elektromobily a měla by zajistit, že tato místa neobsadí jiný vůz než elektromobil či hybrid a že zároveň parkovací stání nezůstane obsazené déle, než je nezbytné.

Rekonstrukce bitvy mezi Brňany a Švédy. Foto: Michal Růžička, TIC Brno
Brno oslaví svůj den na povrchu i pod zemí

Centrum města se o víkendu vrátí o čtyři sta let zpět do historie, do momentu, kdy Brňané odrazili švédské útočníky. Vítězství, které Brnu na další staletí zajistilo status moravské metropole, oslaví třídenní program, ve kterém nechybí ani oblíbená ukázka historické bitvy.