Očkovací centrum na výstavišti končí, stěhuje se do bohunické nemocnice

  • 31. srpna 2021
  • 2 minuty čtení
(ral) - První velkokapacitní očkovací centrum v České republice ukončuje po devíti měsících provoz na výstavišti. Za dobu jeho fungování se tu podalo 400 000 očkovacích dávek. S nižší kapacitou bude FN Brno, která centrum provozovala, vakcínu podávat i nadále - přímo ve svém bohunickém areálu.

Role výstaviště v pandemii covid-19 pro tuto chvíli končí. Dnešním dnem se uzavírá jak testovací centrum Podaných rukou, tak očkovací centrum FN Brno. To bylo prvním a nejdéle fungujícím velkokapacitním očkovacím centrem v České republice. Prostory pavilonu G2 byly původně připraveny posloužit jako polní nemocnice; její potřeba nakonec nevyvstala, a tak se přeměnily na zmíněné očkovací centrum. Podalo se tu 400 tisíc dávek a vystřídalo přes tisíc dobrovolníků. „Nebylo to vždy jednoduché, vyskytla se řada komplikací a o to více si cením schopností a obětavosti personálu, který se dokázal se všemi nástrahami poprat, zvládnout psychický tlak, udržet plynulý chod centra, pružně reagovat na požadované změny a naočkovat statisíce zájemců o vakcinaci. Upřímně a z celého srdce chci poděkovat jednotlivcům a jejich týmům, bez nichž by bylo spuštění a zajištění bezproblémového provozu očkovacího centra velmi obtížné,” podotkl zdravotnický náměstek FN Brno Ondřej Ludka.

O možnost nechat se v Brně očkovat lidé samozřejmě nepřicházejí. Seznam všech očkovacích míst je dostupný zde

Pozor, na výstavišti ukončilo provoz i testovací centrum Podaných rukou. Přesunulo se do prostor Bohémy v Janáčkově divadle. Další testovací místa vybírejte z tohoto seznamu.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít