Přeskočit na obsah

Obyvatelé městské části Brno-sever se mohou těšit na nové stromy i keře nejen na zrekonstruované Lesnické

10. listopadu 2021

V souvislosti s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu na ulici Lesnické chystá město v městské části Brno-sever také revitalizaci zeleně. Radní dnes schválili smlouvu s Veřejnou zelení města Brna. Tato příspěvková organizace zajistí za bezmála 800 tisíc korun bez DPH novou výsadbu stromů a keřů v parku Schreberovy zahrádky a poblíž ulic Heleny Malířové, Nezvalovy, Arbesovy, Loosovy, Halasova náměstí, Okružní, Brechtovy, třídy Generála Píky či Netušilovy. Zajistí také následnou péči o rostliny.

„Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Lesnické se blíží ke konci. To je příležitost k doplnění zeleně nejen na této ulici, ale i v širším okolí. Správcem zeleně v této městské části je Veřejná zeleň města Brna, proto jsme tuto organizaci oslovili s žádostí o předložení nabídky. Nové stromy i keře získá park Schreberovy zahrádky mezi Lesnickou a Jugoslávskou, výsadba se ale objeví i v blízkosti ulic Heleny Malířové, Nezvalovy, Arbesovy, Loosovy, Halasova náměstí, Okružní, Brechtovy a třídy Generála Píky nebo v Netušilově. Celkem se jedná o 161 stromů. Předpokládané náklady činily více než milion korun, nabídková cena Veřejné zeleně města Brna je 797 950 tisíc korun bez DPH,“ přiblížil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Smlouva stanovuje Veřejné zeleni města Brna termín dokončení zakázky na půl roku od uzavření smlouvy. Ta zahrnuje také 2,5 a v případě výsadby na Netušilově 3 roky následné péče o nově vysazené stromy a keře.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.