Obyvatelé městské části Brno-sever se mohou těšit na nové stromy i keře nejen na zrekonstruované Lesnické - Tiskový servis

Obyvatelé městské části Brno-sever se mohou těšit na nové stromy i keře nejen na zrekonstruované Lesnické

  • 10. listopadu 2021
  • 2 minuty čtení

V souvislosti s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu na ulici Lesnické chystá město v městské části Brno-sever také revitalizaci zeleně. Radní dnes schválili smlouvu s Veřejnou zelení města Brna. Tato příspěvková organizace zajistí za bezmála 800 tisíc korun bez DPH novou výsadbu stromů a keřů v parku Schreberovy zahrádky a poblíž ulic Heleny Malířové, Nezvalovy, Arbesovy, Loosovy, Halasova náměstí, Okružní, Brechtovy, třídy Generála Píky či Netušilovy. Zajistí také následnou péči o rostliny.

„Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Lesnické se blíží ke konci. To je příležitost k doplnění zeleně nejen na této ulici, ale i v širším okolí. Správcem zeleně v této městské části je Veřejná zeleň města Brna, proto jsme tuto organizaci oslovili s žádostí o předložení nabídky. Nové stromy i keře získá park Schreberovy zahrádky mezi Lesnickou a Jugoslávskou, výsadba se ale objeví i v blízkosti ulic Heleny Malířové, Nezvalovy, Arbesovy, Loosovy, Halasova náměstí, Okružní, Brechtovy a třídy Generála Píky nebo v Netušilově. Celkem se jedná o 161 stromů. Předpokládané náklady činily více než milion korun, nabídková cena Veřejné zeleně města Brna je 797 950 tisíc korun bez DPH,“ přiblížil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Smlouva stanovuje Veřejné zeleni města Brna termín dokončení zakázky na půl roku od uzavření smlouvy. Ta zahrnuje také 2,5 a v případě výsadby na Netušilově 3 roky následné péče o nově vysazené stromy a keře.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky