Přeskočit na obsah

Obyvatelé městské části Brno-sever se mohou těšit na nové stromy i keře nejen na zrekonstruované Lesnické

10. listopadu 2021

V souvislosti s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu na ulici Lesnické chystá město v městské části Brno-sever také revitalizaci zeleně. Radní dnes schválili smlouvu s Veřejnou zelení města Brna. Tato příspěvková organizace zajistí za bezmála 800 tisíc korun bez DPH novou výsadbu stromů a keřů v parku Schreberovy zahrádky a poblíž ulic Heleny Malířové, Nezvalovy, Arbesovy, Loosovy, Halasova náměstí, Okružní, Brechtovy, třídy Generála Píky či Netušilovy. Zajistí také následnou péči o rostliny.

„Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Lesnické se blíží ke konci. To je příležitost k doplnění zeleně nejen na této ulici, ale i v širším okolí. Správcem zeleně v této městské části je Veřejná zeleň města Brna, proto jsme tuto organizaci oslovili s žádostí o předložení nabídky. Nové stromy i keře získá park Schreberovy zahrádky mezi Lesnickou a Jugoslávskou, výsadba se ale objeví i v blízkosti ulic Heleny Malířové, Nezvalovy, Arbesovy, Loosovy, Halasova náměstí, Okružní, Brechtovy a třídy Generála Píky nebo v Netušilově. Celkem se jedná o 161 stromů. Předpokládané náklady činily více než milion korun, nabídková cena Veřejné zeleně města Brna je 797 950 tisíc korun bez DPH,“ přiblížil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Smlouva stanovuje Veřejné zeleni města Brna termín dokončení zakázky na půl roku od uzavření smlouvy. Ta zahrnuje také 2,5 a v případě výsadby na Netušilově 3 roky následné péče o nově vysazené stromy a keře.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.