Přeskočit na obsah

Obezita je zbytečná, úporná, ale léčitelná nemoc

05. března 2020 1 minuta čtení
 

AKTUALIZACE (9. BŘEZNA 2020) Organizátoři se omlouvají, akce byla zrušena. 

(mak) – U příležitosti Světového dne obezity, který připadl na středu 4. března, uspořádá město Brno o víkendech 7.–8. a 14.–15. března osvětovou akci v Obchodním centru Olympia.

S obezitou se potýká celý svět včetně Česka a stále těžší a nemocnější jsou nejen dospělí, ale i děti. Na to, že je třeba s touto „pandemií“ moderní doby bojovat, každoročně 4. března upozorňuje Světový den obezity. Město Brno při této příležitosti uspořádalo osvětovou akci v Obchodním centru Olympia.

O víkendech 7.–8. a 14.–15. března od 10 do 18 hodin si zájemci mohou nechat provést analýzu složení těla na přístroji InBody. Jak se lépe stravovat jim poradí odborníci na výživu.

Problematice léčby a prevence obezity a nadváhy se v České republice věnují odborníci ze společnosti Stop obezitě (STOB) a pacientská organizace STOBklub. Pomáhají lidem se změnou životního stylu bez předražených doplňků a omezujících jídelníčků.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.