Obezita je zbytečná, úporná, ale léčitelná nemoc

  • 05. března 2020
  • 1 minuta čtení
 

AKTUALIZACE (9. BŘEZNA 2020) Organizátoři se omlouvají, akce byla zrušena. 

(mak) – U příležitosti Světového dne obezity, který připadl na středu 4. března, uspořádá město Brno o víkendech 7.–8. a 14.–15. března osvětovou akci v Obchodním centru Olympia.

S obezitou se potýká celý svět včetně Česka a stále těžší a nemocnější jsou nejen dospělí, ale i děti. Na to, že je třeba s touto „pandemií“ moderní doby bojovat, každoročně 4. března upozorňuje Světový den obezity. Město Brno při této příležitosti uspořádalo osvětovou akci v Obchodním centru Olympia.

O víkendech 7.–8. a 14.–15. března od 10 do 18 hodin si zájemci mohou nechat provést analýzu složení těla na přístroji InBody. Jak se lépe stravovat jim poradí odborníci na výživu.

Problematice léčby a prevence obezity a nadváhy se v České republice věnují odborníci ze společnosti Stop obezitě (STOB) a pacientská organizace STOBklub. Pomáhají lidem se změnou životního stylu bez předražených doplňků a omezujících jídelníčků.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít