O víkendu stihnete dárky dokoupit i vyrobit

  • 13. prosince 2019
  • 2 minuty čtení
(ral) – Třetí adventní víkend vybízí k přípravám na Vánoce. Poslední (či první?) dárky seženete na několika trzích handmade výrobků nebo na vánoční akci v Lužánkách. V Zoo Brno se budou vyrábět enrichmentové dárky, tedy takové, které zvířatům zpestří prostředí a vyplní jejich volný čas. Kam za večerem plným poezie, nejlepšími evropskými filmy nebo sportovními utkáními vám prozradíme v tradičních víkendových tipech.

Tři finálové snímky, které se letos ucházely o filmovou cenu Evropského parlamentu, promítne během víkendu kino Scala. Vstup na festivalem s názvem LUX Film Days je zdarma.

Za večerem plným autorské poezie zamiřte dnes do funkcionalistických prostor Stadionu na Kounicově a do zdejší kavárny Black Box Cafe. Svoje díla Vám představí pět autorů. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu neziskové organizace Domov pro mne.

V Lužánkách oslaví Štědrý den s desetidenním předstihem. Chybět nebude vánoční stromeček, příprava sváteční tabule ani dílničky s výrobou dárků.

Chybí-li vám vánoční inspirace a na vánočních trzích v centru jste ji nenačerpali, zkuste některý z nadcházejících marketů. V sobotu se v medlánecké Sýpce uskuteční Fler jarmark a ve Fait Gallery bazar uměleckých knih, po celý víkend se bude ve druhém patře industriálního prostoru Mosilana Hub konat poslední brněnský předvánoční MINT. Najdete tu módní doplňky a oblečení, biokosmetiku i různé dobroty a laskominy.

Potěšte dárkem nejen své blízké, ale i zvířata v brněnské zoo. Vyrobte pro ně na sobotním workshopu dárek z hasičských hadic, který obyvatelé Mniší hory dostanou přímo na Štědrý den. 

Kam vyrazit za sportem, vám poradí stránky www.kamzasportemvbrne.cz. O víkendu vás pozvou například na domácí zápasy brněnských florbalistů, házenkářů nebo basketbalistek.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít