Přeskočit na obsah

O víkendu stihnete dárky dokoupit i vyrobit

13. prosince 2019 2 minuty čtení
(ral) – Třetí adventní víkend vybízí k přípravám na Vánoce. Poslední (či první?) dárky seženete na několika trzích handmade výrobků nebo na vánoční akci v Lužánkách. V Zoo Brno se budou vyrábět enrichmentové dárky, tedy takové, které zvířatům zpestří prostředí a vyplní jejich volný čas. Kam za večerem plným poezie, nejlepšími evropskými filmy nebo sportovními utkáními vám prozradíme v tradičních víkendových tipech.

Tři finálové snímky, které se letos ucházely o filmovou cenu Evropského parlamentu, promítne během víkendu kino Scala. Vstup na festivalem s názvem LUX Film Days je zdarma.

Za večerem plným autorské poezie zamiřte dnes do funkcionalistických prostor Stadionu na Kounicově a do zdejší kavárny Black Box Cafe. Svoje díla Vám představí pět autorů. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu neziskové organizace Domov pro mne.

V Lužánkách oslaví Štědrý den s desetidenním předstihem. Chybět nebude vánoční stromeček, příprava sváteční tabule ani dílničky s výrobou dárků.

Chybí-li vám vánoční inspirace a na vánočních trzích v centru jste ji nenačerpali, zkuste některý z nadcházejících marketů. V sobotu se v medlánecké Sýpce uskuteční Fler jarmark a ve Fait Gallery bazar uměleckých knih, po celý víkend se bude ve druhém patře industriálního prostoru Mosilana Hub konat poslední brněnský předvánoční MINT. Najdete tu módní doplňky a oblečení, biokosmetiku i různé dobroty a laskominy.

Potěšte dárkem nejen své blízké, ale i zvířata v brněnské zoo. Vyrobte pro ně na sobotním workshopu dárek z hasičských hadic, který obyvatelé Mniší hory dostanou přímo na Štědrý den. 

Kam vyrazit za sportem, vám poradí stránky www.kamzasportemvbrne.cz. O víkendu vás pozvou například na domácí zápasy brněnských florbalistů, házenkářů nebo basketbalistek.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.