Přeskočit na obsah

O víkendu se otevře Art i retrokabaret. Městské části chystají slavnosti

13. září 2019 3 minuty čtení
(ral) – Filmový maraton, mimořádné prohlídky běžně nepřístupných míst, fotbalové derby nebo festival sladkostí. V následujících dnech mohou Brňané vybírat z pestré nabídky aktivit.

Pátek třináctého si navzdory všem pověrám vybrala ke slavnostnímu okamžiku znovuotevření hned dvě místa. Po dvouleté rekonstrukci zahájí obnovený provoz na domovské scéně kino Art. Startuje stohodinovým filmovým maratonem trvajícím celý víkend. Více o rekonstrukci najdete zde, program maratonu je dostupný na webu kina.

V 18 hodin se oficiálně otevře Cabaret des péchés neboli Kabaret hříchu v opraveném paláci Jalta. Grand Opening je sice beznadějně vyprodaný, program na další dny ale najdete zde.

V sobotu se Brno připojí ke Dnům evropského dědictví. TIC Brno zpřístupní pět míst včetně krajského úřadu nebo Janáčkova divadla, šestá prohlídka zavede návštěvníky k dávným brněnským kinům, z nichž dodnes zůstala jen Scala. Kompletní informace včetně možnosti rezervace jsou na stránkách TIC Brno.

Sobotní odpoledne rozezní Denisovy sady tóny benefičního koncertu, který pořádají salesiáni na podporu svých misií v Bulharsku. Vedle hudebního programu se návštěvníci můžou těšit i na drobné dárkové a upomínkové předměty přímo z Bulharska. Výtěžek akce je určen na stavbu komunitního centra ve Staré Zagoře, které zahrnuje i školu nebo kostel.

Už jen rok chybí královopolským Erbovním slavnostem ke třicátému ročníku. Letos se tradiční akce ponese v duchu historických výročí – před 111 lety získalo Královo Pole svůj znak, přesně 100 let je součástí Brna. V parku na Slovanském náměstí vystoupí žáci místních základních a středních škol, odpoledne je vystřídají koncerty a večer nebude chybět ani ohňostroj. Také sem je vstup zdarma.

Městská část Brno-jih zve širokou veřejnost na fotbalové hřiště při ulici Modřická, kde se v sobotu konají už páté Jižanské slavnosti. Od 15 hodin je připraven program pro děti, večer vystoupí brněnské kapely. Vstup je zdarma.

Od soboty se letohrádek Mitrovských stane Mekkou fanoušků rébusů. Výstava Svět hlavolamů představí asi 120 artefaktů, zhruba čtvrtinu z nich si mohou příchozí i vyzkoušet.

Podzimní výstavu výpěstků ze zahrad a vinohradů Brna a okolí hostí v pátek a v sobotu Pivovarské pohostinství na Mendlově náměstí. V prostorách bude možné zakoupit si třeba burčák, víno nebo med, ochutnávat se bude ovoce i ovocné destiláty.

Milovníky sladkého zveme v neděli na náměstí Svobody. „Plavková sezóna už stejně bude pasé, tak se můžeš pomalu začít rýsovat do vánočního svetru,“ zvou organizátoři Sweet Dream Festu. K dostání tu od 9 do 19 hodin budou cupcaky, muffiny, wafle, donuty, čokoládové lanýže a spousta dalšího.

Mimořádně v sobotním termínu si proti sobě zahrají dvě domácí fotbalová družstva. V osmém kole národní fotbalové ligy se potkají Zbrojovka a Líšeň. Kdo se stane fotbalovým vládcem Brna? Vstupenky na stadion na Srbské koupíte zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.