O víkendu se otevře Art i retrokabaret. Městské části chystají slavnosti

  • 13. září 2019
  • 3 minuty čtení
(ral) – Filmový maraton, mimořádné prohlídky běžně nepřístupných míst, fotbalové derby nebo festival sladkostí. V následujících dnech mohou Brňané vybírat z pestré nabídky aktivit.

Pátek třináctého si navzdory všem pověrám vybrala ke slavnostnímu okamžiku znovuotevření hned dvě místa. Po dvouleté rekonstrukci zahájí obnovený provoz na domovské scéně kino Art. Startuje stohodinovým filmovým maratonem trvajícím celý víkend. Více o rekonstrukci najdete zde, program maratonu je dostupný na webu kina.

V 18 hodin se oficiálně otevře Cabaret des péchés neboli Kabaret hříchu v opraveném paláci Jalta. Grand Opening je sice beznadějně vyprodaný, program na další dny ale najdete zde.

V sobotu se Brno připojí ke Dnům evropského dědictví. TIC Brno zpřístupní pět míst včetně krajského úřadu nebo Janáčkova divadla, šestá prohlídka zavede návštěvníky k dávným brněnským kinům, z nichž dodnes zůstala jen Scala. Kompletní informace včetně možnosti rezervace jsou na stránkách TIC Brno.

Sobotní odpoledne rozezní Denisovy sady tóny benefičního koncertu, který pořádají salesiáni na podporu svých misií v Bulharsku. Vedle hudebního programu se návštěvníci můžou těšit i na drobné dárkové a upomínkové předměty přímo z Bulharska. Výtěžek akce je určen na stavbu komunitního centra ve Staré Zagoře, které zahrnuje i školu nebo kostel.

Už jen rok chybí královopolským Erbovním slavnostem ke třicátému ročníku. Letos se tradiční akce ponese v duchu historických výročí – před 111 lety získalo Královo Pole svůj znak, přesně 100 let je součástí Brna. V parku na Slovanském náměstí vystoupí žáci místních základních a středních škol, odpoledne je vystřídají koncerty a večer nebude chybět ani ohňostroj. Také sem je vstup zdarma.

Městská část Brno-jih zve širokou veřejnost na fotbalové hřiště při ulici Modřická, kde se v sobotu konají už páté Jižanské slavnosti. Od 15 hodin je připraven program pro děti, večer vystoupí brněnské kapely. Vstup je zdarma.

Od soboty se letohrádek Mitrovských stane Mekkou fanoušků rébusů. Výstava Svět hlavolamů představí asi 120 artefaktů, zhruba čtvrtinu z nich si mohou příchozí i vyzkoušet.

Podzimní výstavu výpěstků ze zahrad a vinohradů Brna a okolí hostí v pátek a v sobotu Pivovarské pohostinství na Mendlově náměstí. V prostorách bude možné zakoupit si třeba burčák, víno nebo med, ochutnávat se bude ovoce i ovocné destiláty.

Milovníky sladkého zveme v neděli na náměstí Svobody. „Plavková sezóna už stejně bude pasé, tak se můžeš pomalu začít rýsovat do vánočního svetru,“ zvou organizátoři Sweet Dream Festu. K dostání tu od 9 do 19 hodin budou cupcaky, muffiny, wafle, donuty, čokoládové lanýže a spousta dalšího.

Mimořádně v sobotním termínu si proti sobě zahrají dvě domácí fotbalová družstva. V osmém kole národní fotbalové ligy se potkají Zbrojovka a Líšeň. Kdo se stane fotbalovým vládcem Brna? Vstupenky na stadion na Srbské koupíte zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít