Přeskočit na obsah

O první etapu výstavby sportovně-rekreačního areálu u Anthroposu se postará společnost Metrostav DIZ

19. dubna 2023

Unikátní lokalita u Anthroposu v Pisárkách se dočká úpravy. Na pozemcích dříve využívaných armádou vzniknou nová sportoviště. Na své dnešní schůzi vybrali radní společnost, která zrealizuje první etapu prací na vybudování sportovně-rekreačního areálu.

„Proměna lokality u Anthroposu v areál, který bude vyhledávaný pro svá sportoviště a další rekreační možnosti, je náš dlouhodobý cíl. Jedná se o další významnou investici do sportu, a to ve výši 177 milionů korun bez DPH. Tuto nabídku podala společnost Metrostav DIZ a byla vyhodnocena jako nejvýhodnější. Výrazným pozitivem je, že je tato nabídka přibližně o 73 milionů nižší než naše původní odhady nákladů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.   

V první etapě prací se vybraná společnost bude zabývat nejen výstavbou sportovišť. „Předmětem první etapy jsou zejména demolice části nynějších objektů, kompletní příprava inženýrských sítí a vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště,“ doplnil 1. náměstek primátorky René Černý, který má na starosti investice.

Samotné práce budou zahájeny po získání stavebního povolení, proti němuž byly v rámci řízení vzneseny námitky.

V areálu vznikne celá řada sportovišť. Zároveň se lokalita propojí s okolím. „V místě dřívějšího fotbalového hřiště se vybuduje 200metrový in-line okruh. Ten bude díky svým parametrům splňovat požadavky i na pořádání závodů. Na vnějším obvodu stávajícího hřiště vznikne 500metrový okruh. Počítáme s tím, že se areál propojí s cyklostezkami, které budou procházet napříč celou lokalitou. Na své si na speciálním okruhu přijdou také jezdci na horských kolech. Na víceúčelovém pískovém hřišti si návštěvníci zahrají badminton nebo plážový volejbal,“ popsal radní města Brna pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Na nedaleké koupaliště Riviéra nebo do Areálu dopravní výchovy a vzdělávání na Bauerově se pěší či cyklisté z Anthroposu dostanou pohodlněji, a to díky nové lávce, která překlene řeku Svratku.

 Časté dotazy mířily také na to, co se bude dít s budovou bývalé střelnice. Ta je památkově chráněná. „Střelnici chceme vrátit její původní podobu, jak ji známe z dobových fotografií. Rekonstrukci jsme již dříve projednali se zástupci Národního památkového ústavu a Odboru památkové péče Magistrátu města Brna. Jak střelnice, tak objekt tělocvičny totiž v posledních desetiletích bohužel chátraly a jsou v havarijním stavu,“ přiblížil náměstek primátorky Jaroslav Suchý, který měl projekt v gesci v minulých letech.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.