O první etapu výstavby sportovně-rekreačního areálu u Anthroposu se postará společnost Metrostav DIZ - Tiskový servis

O první etapu výstavby sportovně-rekreačního areálu u Anthroposu se postará společnost Metrostav DIZ

  • 19. dubna 2023
  • 2 minuty čtení

Unikátní lokalita u Anthroposu v Pisárkách se dočká úpravy. Na pozemcích dříve využívaných armádou vzniknou nová sportoviště. Na své dnešní schůzi vybrali radní společnost, která zrealizuje první etapu prací na vybudování sportovně-rekreačního areálu.

„Proměna lokality u Anthroposu v areál, který bude vyhledávaný pro svá sportoviště a další rekreační možnosti, je náš dlouhodobý cíl. Jedná se o další významnou investici do sportu, a to ve výši 177 milionů korun bez DPH. Tuto nabídku podala společnost Metrostav DIZ a byla vyhodnocena jako nejvýhodnější. Výrazným pozitivem je, že je tato nabídka přibližně o 73 milionů nižší než naše původní odhady nákladů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.   

V první etapě prací se vybraná společnost bude zabývat nejen výstavbou sportovišť. „Předmětem první etapy jsou zejména demolice části nynějších objektů, kompletní příprava inženýrských sítí a vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště,“ doplnil 1. náměstek primátorky René Černý, který má na starosti investice.

Samotné práce budou zahájeny po získání stavebního povolení, proti němuž byly v rámci řízení vzneseny námitky.

V areálu vznikne celá řada sportovišť. Zároveň se lokalita propojí s okolím. „V místě dřívějšího fotbalového hřiště se vybuduje 200metrový in-line okruh. Ten bude díky svým parametrům splňovat požadavky i na pořádání závodů. Na vnějším obvodu stávajícího hřiště vznikne 500metrový okruh. Počítáme s tím, že se areál propojí s cyklostezkami, které budou procházet napříč celou lokalitou. Na své si na speciálním okruhu přijdou také jezdci na horských kolech. Na víceúčelovém pískovém hřišti si návštěvníci zahrají badminton nebo plážový volejbal,“ popsal radní města Brna pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Na nedaleké koupaliště Riviéra nebo do Areálu dopravní výchovy a vzdělávání na Bauerově se pěší či cyklisté z Anthroposu dostanou pohodlněji, a to díky nové lávce, která překlene řeku Svratku.

 Časté dotazy mířily také na to, co se bude dít s budovou bývalé střelnice. Ta je památkově chráněná. „Střelnici chceme vrátit její původní podobu, jak ji známe z dobových fotografií. Rekonstrukci jsme již dříve projednali se zástupci Národního památkového ústavu a Odboru památkové péče Magistrátu města Brna. Jak střelnice, tak objekt tělocvičny totiž v posledních desetiletích bohužel chátraly a jsou v havarijním stavu,“ přiblížil náměstek primátorky Jaroslav Suchý, který měl projekt v gesci v minulých letech.

Další články z rubriky