Přeskočit na obsah

O provoz a rozvoj městského elektronického účtu Brno iD se budou nově starat Technické sítě Brno

20. dubna 2022

Cloudové služby, provoz a technická podpora městského e-shopu Brno iD budou na jednom místě. Jeho správu a rozvoj od Dopravního podniku města Brna převezmou Technické sítě Brno, které mají s takovým typem služeb zkušenosti. Potřebné smlouvy dnes schválila Rada města Brna, převod bude probíhat postupně do konce roku.

„Aktuální smlouva na externě dodávané cloudové služby pro provoz e-shopu Brno iD končí v listopadu 2022 a město Brno má zájem, aby byl nově využíván městský cloud, který provozuje společnost Technické sítě Brno. Současně s plánem přesunu provozního prostředí máme snahu na jedno místo centralizovat a přesunout hlavní provozní a technickou podporu pro všechny zapojené subjekty a služby e-shopu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Dopravní podnik by měl i nadále pro celý systém poskytovat služby platební brány, kterou e-shop dlouhodobě využívá, a dále pak už jen zákaznickou podporu týkající se jeho služeb poskytovaných e-shopem. „Vše ostatní, tedy veškeré podpůrné aktivity a zákaznickou podporu ostatních služeb, budou mít nově na starost Technické sítě Brno,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Počet uživatelů Brno iD se blíží už hranici 300 000, z toho je více než 206 000 ověřených („full“) účtů.

Aktuální přehled modulů (služeb), které poskytuje e-shop Brno iD:
• Modul MHD (Dopravní podnik města Brna)
• Modul Dotace na šalinkarty (Odbor životního prostředí MMB)
• Modul Odpady (Odbor životního prostředí MMB)
• Modul Turistická karta (TIC Brno)
• Modul Zoo (Zoo Brno)
• Modul Knihovna (Knihovna Jiřího Mahena v Brně)
• Modul Sport (Starez-Sport, Sportovní a rekreační areál Kraví hora)
• Modul Hvězdárna (Hvězdárna a planetárium Brno)
• Modul Městské hřbitovy (Správa hřbitovů města Brna)
• Modul Podpoř strom (Veřejná zeleň města Brna)
• Modul Dáme na vás (Odbor participace MMB)
• Modul Parkování (Odbor dopravy MMB)Nárazově využívané služby:
• Ankety (Magistrát města Brna)
• Propagační akce (Magistrát města Brna)

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.