Přeskočit na obsah

O provoz a rozvoj městského elektronického účtu Brno iD se budou nově starat Technické sítě Brno

20. dubna 2022
Cloudové služby, provoz a technická podpora městského e-shopu Brno iD budou na jednom místě. Jeho správu a rozvoj od Dopravního podniku města Brna převezmou Technické sítě Brno, které mají s takovým typem služeb zkušenosti. Potřebné smlouvy dnes schválila Rada města Brna, převod bude probíhat postupně do konce roku.

„Aktuální smlouva na externě dodávané cloudové služby pro provoz e-shopu Brno iD končí v listopadu 2022 a město Brno má zájem, aby byl nově využíván městský cloud, který provozuje společnost Technické sítě Brno. Současně s plánem přesunu provozního prostředí máme snahu na jedno místo centralizovat a přesunout hlavní provozní a technickou podporu pro všechny zapojené subjekty a služby e-shopu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Dopravní podnik by měl i nadále pro celý systém poskytovat služby platební brány, kterou e-shop dlouhodobě využívá, a dále pak už jen zákaznickou podporu týkající se jeho služeb poskytovaných e-shopem. „Vše ostatní, tedy veškeré podpůrné aktivity a zákaznickou podporu ostatních služeb, budou mít nově na starost Technické sítě Brno,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Počet uživatelů Brno iD se blíží už hranici 300 000, z toho je více než 206 000 ověřených („full“) účtů.

Aktuální přehled modulů (služeb), které poskytuje e-shop Brno iD:
• Modul MHD (Dopravní podnik města Brna)
• Modul Dotace na šalinkarty (Odbor životního prostředí MMB)
• Modul Odpady (Odbor životního prostředí MMB)
• Modul Turistická karta (TIC Brno)
• Modul Zoo (Zoo Brno)
• Modul Knihovna (Knihovna Jiřího Mahena v Brně)
• Modul Sport (Starez-Sport, Sportovní a rekreační areál Kraví hora)
• Modul Hvězdárna (Hvězdárna a planetárium Brno)
• Modul Městské hřbitovy (Správa hřbitovů města Brna)
• Modul Podpoř strom (Veřejná zeleň města Brna)
• Modul Dáme na vás (Odbor participace MMB)
• Modul Parkování (Odbor dopravy MMB)Nárazově využívané služby:
• Ankety (Magistrát města Brna)
• Propagační akce (Magistrát města Brna)

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.