O prázdninách čekají brněnské školy opravy

  • 30. června 2017
  • 2 minuty čtení
(bim) - Pro necelých 30 tisíc školáků základních škol začínají v sobotu letní prázdniny. Během tohoto období bude mnoho škol modernizováno a opraveno.

Celkově město Brno a městské části investují letos do zlepšení škol a školských zařízení 217 milionů korun, což je nejvíc za poslední roky.

Na ZŠ a MŠ Jihomoravské náměstí bude dokončena výměna rozvodů teplé a studené vody a s tím související práce. Na ZŠ Novoměstská se pak končí s přestavbou kotelny a bude zde i zahájena oprava zdravotně technické instalace v pavilonech E a F a na ulici Jana Babáka bude rekonstruována školní kuchyně.

Fakultní základní škola Jasanová v Jundrově bude mít nový vestibul. „Místo šatních kójí ze sedmdesátých let budeme mít moderní skříňky pro žáky. Opravíme i osvětlení a celý vstup,“ zdůraznil ředitel školy Přemysl Jeřábek.

Nejrozsáhlejší přestavbou bude stavba tělocvičny ZŠ Sirotkova za 58 milionů korun. Už začalo bourání stávající nevyhovující budovy. Tato akce vzhledem k jejímu objemu nebude pochopitelně záležitostí pouze letních prázdnin.

Během prázdnin proběhnou také dílčí opravy i v MŠ Pomněnky na Oblé ulici, v MŠ na Cacovické a v MŠ na ulici Elišky Krásnohorské.

Na některých projektech se podílejí také dotace z EU. Konkrétně na rekonstrukci detašovaného pracoviště Mateřské školy Žabka na ulici Kohoutovická v Žebětíně, na rekonstrukci MŠ Přemyslovo náměstí, na zateplení ZŠ Laštůvkova a při stavebních úpravách škol na Černopolní, Amerlingově, Nejedlého a Štolcově.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít