Přeskočit na obsah

O post ředitele Knihovny Jiřího Mahena v Brně mají zájem dva uchazeči

23. března 2022

Ředitele či ředitelku pro další období hledá Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Výběrové řízení na tuto pozici schválila Rada města Brna na konci loňského roku. Zájem o ni mají dva uchazeči, a to včetně stávající ředitelky. Rozhodnout by se mohlo na přelomu dubna a května.

Ředitelé příspěvkových organizací města Brna jsou jmenováni na dobu neurčitou, na základě článku 4 odstavce 4.3 Zásad vztahů orgánů statutárního města Brna k příspěvkovým organizacím nicméně každých pět let dochází k zhodnocení jejich funkčního období.

„Současná ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně je ve funkci od 1. ledna 1996. Dle koaliční smlouvy bylo na konci roku 2021 vypsáno na její pozici výběrové řízení. Uchazeči o post ředitelky/ředitele knihovny museli kromě životopisu a motivačního dopisu dodat také písemnou práci, která se týkala koncepce rozvoje. Svoji koncepci představí uchazeči při výběrovém řízení, které se uskuteční 28. dubna na Nové radnici. Po ukončení výběrového řízení budou po dobu jednoho měsíce zveřejněny koncepce obou uchazečů,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči, a to stávající ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuše Nivnická a vědecký pracovník Moravské zemské knihovny v Brně Michal Indrák. Výběr vhodného kandidáta proběhne formou pohovoru, při němž budou uchazeči prezentovat také své předložené koncepce. Pakliže komise vybere vítězného kandidáta, navrhne jej Radě města Brna ke jmenování,“ vysvětlil následný postup radní pro oblast kultury Marek Fišer.

V komisi zasednou čtyři zástupci odborné veřejnosti a tři členové Rady města Brna. Životopisy obou uchazečů najdete zde.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.