Přeskočit na obsah

O post ředitele Knihovny Jiřího Mahena v Brně mají zájem dva uchazeči

23. března 2022
Ředitele či ředitelku pro další období hledá Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Výběrové řízení na tuto pozici schválila Rada města Brna na konci loňského roku. Zájem o ni mají dva uchazeči, a to včetně stávající ředitelky. Rozhodnout by se mohlo na přelomu dubna a května.

Ředitelé příspěvkových organizací města Brna jsou jmenováni na dobu neurčitou, na základě článku 4 odstavce 4.3 Zásad vztahů orgánů statutárního města Brna k příspěvkovým organizacím nicméně každých pět let dochází k zhodnocení jejich funkčního období.

„Současná ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně je ve funkci od 1. ledna 1996. Dle koaliční smlouvy bylo na konci roku 2021 vypsáno na její pozici výběrové řízení. Uchazeči o post ředitelky/ředitele knihovny museli kromě životopisu a motivačního dopisu dodat také písemnou práci, která se týkala koncepce rozvoje. Svoji koncepci představí uchazeči při výběrovém řízení, které se uskuteční 28. dubna na Nové radnici. Po ukončení výběrového řízení budou po dobu jednoho měsíce zveřejněny koncepce obou uchazečů,“ popsal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči, a to stávající ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuše Nivnická a vědecký pracovník Moravské zemské knihovny v Brně Michal Indrák. Výběr vhodného kandidáta proběhne formou pohovoru, při němž budou uchazeči prezentovat také své předložené koncepce. Pakliže komise vybere vítězného kandidáta, navrhne jej Radě města Brna ke jmenování,“ vysvětlil následný postup radní pro oblast kultury Marek Fišer.

V komisi zasednou čtyři zástupci odborné veřejnosti a tři členové Rady města Brna. Životopisy obou uchazečů najdete zde.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.