Přeskočit na obsah

O pojmenování lodi mohou lidé rozhodnout až do konce dubna

18. března 2020

Od začátku března probíhá anketa o novém pojmenování lodi postavené v letech 1954 až 1955 zaměstnanci brněnského dopravního podniku. Původní termín ukončení hlasování byl stanoven na 31. března, vzhledem k aktuální situaci se ale posouvá na 30. dubna. Zájemci mohou stále hlasovat online na brnoid.cz.

„Prodloužením ankety minimálně do konce dubna se snažíme vyjít vstříc lidem, kteří se hlasování chtějí zúčastnit, ale brání jim v tom současná bezpečnostní situace. I nadále platí možnost hlasovat s full účtem skrze Brno iD,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Hlasovat v anketě o novém pojmenování znovuzprovozněné lodi Dallas bude možné do 30. dubna 2020 na webu Brno iD. Hlasovat mohou pouze lidé s plně ověřeným „full“ účtem. Po skončení karanténních opatření bude obnovena možnost hlasovat osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a v informačním centru TIC Brno na Panenské. Ve všech případech se mohou do hlasování zapojit pouze lidé starší 15 let s trvalým pobytem v Brně. Vybírat mohou z možností: Bratislava, Morava, Moskva. Výsledky ankety budou závazné.

Nově pojmenovaná loď se do stávající flotily na Brněnské přehradě zařadí v průběhu letních měsíců letošního roku.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.