O pět startovacích bytů se mohou lidé hlásit do 12. května

  • 12. dubna 2022
  • 2 minuty čtení
(tis) - Pět jednopokojových bytů se sníženým nájemným je právě k dispozici pro mladé páry nebo rodiny. O startovací bydlení se mohou hlásit do 12. května.

Tři garsonky na Tržní a Vlhké, 1+1 na Plynárenské a mezonetový byt 1+1 na Tržní, to je aktuální nabídka startovacích bytů v Brně. Žadateli o ně mohou být manželé, registrovaní partneři a nesezdané partnerské páry, jejichž čistý měsíční příjem nesmí být nižší než 28 530 Kč a vyšší než 60 625 Kč. Do programu se smí kvůli velikosti bytů hlásit maximálně 5členné rodiny, u nichž maximální věk každého z partnerů nesmí přesáhnout 35 let věku. Nájemní smlouva se uzavírá na tři roky s možností prodloužení o dva roky. Výše nájemného v domech Tržní 2 a Vlhká 4 je stanovena v částce 63,51 Kč/m2/měsíc a v nově zrekonstruovaném domě Plynárenská 8 ve výši 80Kč/m2/měsíc, s tím, že se tato částka každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace vyhlášenou Českým statistickým úřadem. Snížené náklady na bydlení mají pomoci mladým lidem našetřit si prostředky na další řešení bytové situace.

Žádost o účast ve výběrovém řízení lze dodat na podatelnu Magistrátu města Brna v zalepené obálce s označením „Startovací byt“ ve lhůtě od 11. 4. 2022 do 12. 5. 2022. Na obálku uveďte jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů, na kterou budou odesílány další informace. Vzor žádosti a nabídku bytů najdete na www.brno.cz/startovacibyty.

Nenechte si ujít