O parkovací oprávnění si lidé mohou žádat od pondělí osobně i elektronicky

  • 27. července 2018
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Na Zvonařce se v pondělí 30. července otevře nové kontaktní pracoviště pro rezidentní parkování. Lidé si zde vyřídí všechny potřebné záležitosti týkající se nového systému parkování ve městě. Pracoviště bude k dispozici klientům každý všední den. Lidé, podnikatelé a instituce si budou moci požádat o oprávnění i elektronicky. Rezidentní parkování se v historickém centru města spustí 1. září letošního roku.

Na pracovišti bude k dispozici 5 úředníků na přepážce a vedoucí tohoto oddělení. Kromě toho zde budou také 2–3 informátoři, kteří lidem poradí s případnými dotazy ohledně celého systému.

Zájemci o rezidentní oprávnění si mohou na pracovišti zřídit osobní stránky uživatele a poté z pohodlí domova vyřídit vše ostatní. Samozřejmě je možné oprávnění obstarat i přímo na pracovišti. Pro získání dokladu musí rezident prokázat trvalý nebo přechodný pobyt (OP nebo cestovní pas) nebo vlastnictví nemovitosti, doložit právní vztah k vozidlu a zaplatit poplatek dle ceníku.

Firmám a institucím doporučujeme využít elektronickou cestu pomocí datových schránek. Díky nim lze zaslat přihlašovací údaje na osobní stránky a vše si pak vyřídit online. Formulář pro žádost o osobní stránky uživatele budou od pondělí ke stažení na stránkách www.parkovanivbrne.cz.  Poplatky dle ceníku oprávnění bude možné na místě zaplatit hotově i platební kartou.

Pracovníci kontaktního střediska pak budou žádosti vyřizovat v co nejrychlejším režimu.

Přímo u kontaktního pracoviště jsou k dispozici tři parkovací místa, z čehož jedno je pro invalidy. Další možnosti parkování jsou v blízkém okolí.

 Doklady, které je nutné při vyřizování oprávnění doložit, a podrobnější informace najdete na www.parkovanivbrne.cz.  

Úřední hodiny nového pracoviště:• PO 9.00 – 17.30• ÚT 7.00 – 15.00• ST 9.00 – 17.30• ČT 7.00 – 17.30• PÁ 8.00 – 12.00

Kontaktní údaje: 

Tel: 800 30 30 20Email: parkovanivbrne@brno.cz

ID datové schránky: a7kbrrn

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít