Přeskočit na obsah

O hodinu kratší víkend nabídne filmy, tmu i fotbal

29. března 2019 2 minuty čtení
(gak) - Nadcházející víkend bude sice o hodinu kratší, i tak ale nabídne zajímavý program. Pokračuje festival dokumentárních filmů Jeden svět Brno, ve Scale se uskuteční filmový market, vila Stiassni pořádá komentované tematické prohlídky. Chybět nebude ani sport - Zbrojovka se střetne s Prostějovem.

I dnes pokračuje jubilejní 20. ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Brno. Poslední den festivalu se ponese ve znamení promítání filmů oceněných v divácké anketě. Kompletní program závěrečného dne naleznete na webu.

Tematickou prohlídku si na dnešní podvečer připravili také ve vile Stiassni. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku replik dobových kostýmů s ukázkami šermu či zpěvu napříč časem od renesance po období první republiky. Po skončení přehlídky pak následuje prohlídka vily Stiassni s průvodcem. Dnešní speciální program doporučujeme zarezervovat na stránkách vily.

V sobotu od 13 hodin ožije univerzitní kino Scala filmovým marketem. Akce se bude odehrávat na obou patrech kina Scala, včetně dolního foyer, které bude cele věnované filmovému plakátu. Návštěvníci se mohou těšit také na gurmánský zážitek v podobě thajské a orientální kuchyně. Přichystány jsou také workshopy. Více informací naleznete na FB stránce události

I letos se Brno připojí k celosvětovému happeningu Hodina Země. V sobotu 30. března mezi 20.30 a 21.30 hodinou zcela zhasnou brněnské dominanty hrad Špilberk, Nová radnice na Dominikánském náměstí a obelisk v Denisových sadech. Půjde o symbolickou podporu ochrany životního prostředí a globálního klimatu.

Fotbaloví fanoušci mohou navštívit Srbskou, kde se v neděli v 18:00 odehraje zápas mezi Zbrojovkou a Prostějovem. Domácí stále myslí na postup do první ligy a pomalu stoupají tabulkou. Poslední prohra s Budějovicemi je zpomalila, ale chuť si Flinta spravila v přípravném utkání, v němž rozdrtila Opavu 3:1. S Prostějovem nutně potřebuje bodovat naplno, podaří se jí to?

Nezapomeňte také na nedělní změnu času. V neděli ráno si tak přeřiďte hodinky z 2:00 vpřed na 3:00.

Další víkendové tipy naleznete na webu www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.