O hodinu kratší víkend nabídne filmy, tmu i fotbal

  • 29. března 2019
  • 2 minuty čtení
(gak) - Nadcházející víkend bude sice o hodinu kratší, i tak ale nabídne zajímavý program. Pokračuje festival dokumentárních filmů Jeden svět Brno, ve Scale se uskuteční filmový market, vila Stiassni pořádá komentované tematické prohlídky. Chybět nebude ani sport - Zbrojovka se střetne s Prostějovem.

I dnes pokračuje jubilejní 20. ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Brno. Poslední den festivalu se ponese ve znamení promítání filmů oceněných v divácké anketě. Kompletní program závěrečného dne naleznete na webu.

Tematickou prohlídku si na dnešní podvečer připravili také ve vile Stiassni. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku replik dobových kostýmů s ukázkami šermu či zpěvu napříč časem od renesance po období první republiky. Po skončení přehlídky pak následuje prohlídka vily Stiassni s průvodcem. Dnešní speciální program doporučujeme zarezervovat na stránkách vily.

V sobotu od 13 hodin ožije univerzitní kino Scala filmovým marketem. Akce se bude odehrávat na obou patrech kina Scala, včetně dolního foyer, které bude cele věnované filmovému plakátu. Návštěvníci se mohou těšit také na gurmánský zážitek v podobě thajské a orientální kuchyně. Přichystány jsou také workshopy. Více informací naleznete na FB stránce události

I letos se Brno připojí k celosvětovému happeningu Hodina Země. V sobotu 30. března mezi 20.30 a 21.30 hodinou zcela zhasnou brněnské dominanty hrad Špilberk, Nová radnice na Dominikánském náměstí a obelisk v Denisových sadech. Půjde o symbolickou podporu ochrany životního prostředí a globálního klimatu.

Fotbaloví fanoušci mohou navštívit Srbskou, kde se v neděli v 18:00 odehraje zápas mezi Zbrojovkou a Prostějovem. Domácí stále myslí na postup do první ligy a pomalu stoupají tabulkou. Poslední prohra s Budějovicemi je zpomalila, ale chuť si Flinta spravila v přípravném utkání, v němž rozdrtila Opavu 3:1. S Prostějovem nutně potřebuje bodovat naplno, podaří se jí to?

Nezapomeňte také na nedělní změnu času. V neděli ráno si tak přeřiďte hodinky z 2:00 vpřed na 3:00.

Další víkendové tipy naleznete na webu www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít