Přeskočit na obsah

O funkci ředitele/ky Muzea města Brna má zájem osm uchazečů. Jejich životopisy jsou dostupné online

30. března 2021

V listopadu loňského roku vyhlásila Rada města Brna výběrové řízení na obsazení funkce ředitele/ky Muzea města Brna. Přihlásilo se 8 uchazečů, jejichž životopisy jsou nyní dostupné na webu města Brna.

Otevřené výběrové řízení bylo vypsáno po zhodnocení pětiletého funkčního období současného ředitele Muzea města Brna. Snahou výběrové komise bude vybrat uchazeče, který má zkušenost s vedením týmu a jehož zpracovaná koncepce Muzea města Brna pro následující léta bude nejkvalitnější. Musíme totiž stále myslet na to, že Muzeum města Brna je vědeckou, odbornou a kulturně vzdělávací organizací, která pečuje o kulturní dědictví města, a to nejen o hrad Špilberk a vilu Tugendhat. Přihlášky na nového ředitele Muzea města Brna mohli uchazeči s koncepcí rozvoje instituce zasílat od listopadu 2020 až do 28. února 2021. Po skončení výběrového řízení koncepce zveřejníme,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný

Předsedou výběrové komise byl jmenován radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Další členové výběrové komise:
JUDr. Robert Kerndl – náměstek primátorky města Brna,
RNDr. Filip Chvátal, Ph.D. – člen Rady města Brna,
Mgr. Karel Ksandr – generální ředitel Národního technického muzea,
prof. Mgr. Jiří Macháček, Ph.D. – vedoucí Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy
univerzity v Brně,
Ing. Petr Šubík – ředitel NPÚ územní památkové správy v Kroměříži,
Mgr. Petr Fedor – vedoucí Odboru kultury a památkové péče KÚ Jihomoravského kraje,
Daniel Löw-Beer – zástupce rodiny Löw-Beer,
prof. Dr. Ivo Hammer – zástupce rodiny Tugendhat,
Mgr. Kateřina Vorlíčková – vedoucí Odboru kultury MMB,
Ing. Zdeněk Jurečka – vedoucí Personálního oddělení MMB,
PhDr. Jarmila Daxnerová Kvapilová – psycholog.Tím, že ve výběrové komisi jsou i zástupci dvou významných brněnských rodin, které jsou s fungováním Muzea města Brna zásadně spjaty, považuji toto výběrové řízení za zcela výjimečné. Aktuálně tedy zveřejňujeme životopisy uchazečů. Termín zasedání výběrové komise se vzhledem k organizačním záležitostem předpokládá v druhé půlce května nebo první půlce června,“ uvedl radní pro oblast kultury a předseda výběrové komise Marek Fišer.

Životopisy jsou dostupné na webu https://www.brno.cz/obcan/volnamistaavyberovarizeni/vyberova-rizeni-na-funkce-reditelulek-prispevkovych-organizaci/prehled-prihlasenych-uchazecu-na-obsazeni-funkce-reditelereditelky-muzea-mesta-brna-p-o/

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.