Přeskočit na obsah

Nový videosystém v DRFG Areně nebo vybavení střediska v Zubří. STAREZ-SPORT letos plánuje investice za miliony

12. února 2020

Ke schválenému plánu investic z konce minulého roku přidala společnost STAREZ-SPORT další položky. Díky tomu se čtyři sportoviště dočkají zabezpečení a připojení na městskou policii, v hale Rondo bude vybudován moderní videosystém splňující kritéria nejvyšší hokejové soutěže a nového vybavení se dočká rekreační středisko Zubří, které město nedávno získalo do svého vlastnictví.

Do plánu investic přibylo vybavení rekreačního střediska Zubří za 4,5 milionu korun. Dojde ke kompletní rekonstrukci kuchyně a k vybavení celého objektu, což zahrnuje vnitřní a venkovní nábytek, elektrospotřebiče, spotřební elektroniku, sportovní vybavení a vybavení služebních místností. Středisko bude následně od začátku školního roku 2020/2021 sloužit převážně brněnským školám nebo sportovním klubům, které ho budou moci využít například ke školám v přírodě, soustředěním, výletům nebo letním táborům; ve středisku se mohou konat třeba také firemní akce nebo školení.

Hokejová DRFG Arena letos musí splnit svůj závazek a vybudovat modernější videosystém. Pro tento ročník extraligy už totiž dostala výjimku a v další sezóně bude nový videosystém podmínkou účasti klubu v soutěži. Za čtyři stropní stacionární brankové kamery, dvě zabrankové kamery, stacionární panoramatickou kameru, dvě příspěvkové kamery, kabelovou infrastrukturu a kamerovou lávku dá STAREZ-SPORT 2,6 milionu korun.

Lépe zabezpečena budou kluziště a hřiště na malou kopanou Lužánky, krytý bazén na Ponávce a zábrdovické koupaliště. „Většina našich středisek provozovaná společností STAREZ-SPORT už je opatřena systémem zabezpečení napojeným na Městskou policii Brno. K uvedeným čtyřem sportovištím je zpracovaná projektová dokumentace, takže zabezpečení lze uskutečnit už letos,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. Realizace vyjde na 657 tisíc korun.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.