Přeskočit na obsah

Nový videosystém v DRFG Areně nebo vybavení střediska v Zubří. STAREZ-SPORT letos plánuje investice za miliony

12. února 2020
Ke schválenému plánu investic z konce minulého roku přidala společnost STAREZ-SPORT další položky. Díky tomu se čtyři sportoviště dočkají zabezpečení a připojení na městskou policii, v hale Rondo bude vybudován moderní videosystém splňující kritéria nejvyšší hokejové soutěže a nového vybavení se dočká rekreační středisko Zubří, které město nedávno získalo do svého vlastnictví.

Do plánu investic přibylo vybavení rekreačního střediska Zubří za 4,5 milionu korun. Dojde ke kompletní rekonstrukci kuchyně a k vybavení celého objektu, což zahrnuje vnitřní a venkovní nábytek, elektrospotřebiče, spotřební elektroniku, sportovní vybavení a vybavení služebních místností. Středisko bude následně od začátku školního roku 2020/2021 sloužit převážně brněnským školám nebo sportovním klubům, které ho budou moci využít například ke školám v přírodě, soustředěním, výletům nebo letním táborům; ve středisku se mohou konat třeba také firemní akce nebo školení.

Hokejová DRFG Arena letos musí splnit svůj závazek a vybudovat modernější videosystém. Pro tento ročník extraligy už totiž dostala výjimku a v další sezóně bude nový videosystém podmínkou účasti klubu v soutěži. Za čtyři stropní stacionární brankové kamery, dvě zabrankové kamery, stacionární panoramatickou kameru, dvě příspěvkové kamery, kabelovou infrastrukturu a kamerovou lávku dá STAREZ-SPORT 2,6 milionu korun.

Lépe zabezpečena budou kluziště a hřiště na malou kopanou Lužánky, krytý bazén na Ponávce a zábrdovické koupaliště. „Většina našich středisek provozovaná společností STAREZ-SPORT už je opatřena systémem zabezpečení napojeným na Městskou policii Brno. K uvedeným čtyřem sportovištím je zpracovaná projektová dokumentace, takže zabezpečení lze uskutečnit už letos,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. Realizace vyjde na 657 tisíc korun.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.