Přeskočit na obsah

Nový videosystém v DRFG Areně bude do konce roku

14. srpna 2020

V prosinci loňského roku uzavřelo město Brno se společností STAREZ-SPORT smlouvu o poskytnutí dotace 1 milionu korun na pořízení nového systému VideoRef. Vzhledem k mimořádné situaci vyvolané pandemií nemoci COVID-19 se však realizace projektu opozdila.

„Na pořízení nového videosystému se podílí několik subjektů. Vedle města Brna je to provozovatel haly STAREZ-SPORT, nájemce Kometa Group a Jihomoravský kraj. Kvůli nouzovému stavu bohužel nemohlo zasedat zastupitelstvo JMK a rozhodovat o přidělení dotace na vybudování projektu VideoRef. Jeho realizace včetně výběru zhotovitele se zpozdila přibližně o 4 měsíce,“ popsal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Toto vybavení je povinné pro všechny extraligové kluby už od sezóny 2019/2020. DRFG Arena měla pro minulý ročník extraligy ledního hokeje schválenou výjimku, pro letošní rok klub o další částečnou výjimku žádá. Systém zahrnuje 4 stropní stacionární brankové kamery, 2 zabrankové kamery, stacionární panoramatickou kameru, 2 příspěvkové kamery, kabelovou infrastrukturu a kamerovou lávku. Náklady na tuto investici činí 2,6 milionu korun bez DPH.

„Na dnešním zasedání Rady města Brna jsme doporučili, aby zastupitelstvo schválilo změnu termínu čerpání a vyúčtování dotace společností STAREZ-SPORT. Hlavním důvodem je posun realizace, která proběhne do konce letošního roku,“ uzavřel Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.