Přeskočit na obsah

Nový polyfunkční dům se zdravotním střediskem bude v samém srdci Tuřan

30. června 2021

Polyfunkční dům se zdravotním střediskem vznikne na Tuřanském náměstí. Lékaři se do něj přesunou z budovy na Rolencově, která ustoupí nové přístavbě domova pro seniory na blízké Holasecké. Radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru výstavby.

Nový polyfunkční dům přímo na Tuřanském náměstí bude stát místo bývalé pekárny a pošty, které ustoupí jednopodlažní novostavbě. Kromě ordinací lékařů počítá městská část i s dalšími službami například prodejnou pečiva či květin. „V první fázi projektu dojde k výstavbě nového zdravotního střediska na Tuřanském náměstí. Je pro nás klíčové, aby zdejší obyvatelé měli dostupnou zdravotní péči. Teprve poté bude stará poliklinika u domova seniorů na Holásecké zbourána a na jejím místě vznikne přístavba, díky níž se domov kapacitně rozšíří. Na zhotovení projektové dokumentace přispějeme městské části 2 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Polyfunkční budova, kde budou lékaři nově ordinovat, bude mít plochou zelenou střechu. Kapacity objektu musí být připraveny pro pět lékařských ordinací, lékárnu, zubní laboratoř a dva obchody. V plánu jsou i další služby péče o zdraví jako jsou rehabilitace nebo masáže. Koncepce prostoru bude také konzultována s Poradním sborem RMB pro bezbariérové Brno, aby zdravotní středisko odpovídalo daným normám.

Součástí projektu je i funkční řešení parkovacích míst v těsné blízkosti budovy, a to formou regulovaného stání se závorou. Nové budou i inženýrské přípojky a okolní chodníky. Předpokládané náklady na zbudování polyfunkčního centra jsou vyčísleny na 82 milionů korun bez DPH.   

„Díky vybudování polyfunkčního domu na Tuřanském náměstí budeme moci přistoupit k rozšíření kapacity domova pro seniory na Holasecké. Tento krok je potřebný k udržení kvalitní péče o seniory, kteří kvůli svému zdravotnímu stavu vyžadují nepřetržitou pozornost. Jde například o lidi s různými formami demence či vícečetnými diagnózami,“ doplnila Markéta Vaňková.

Vizualizace: architektonické studio P.P. Architects, s. r. o.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.