Přeskočit na obsah

Nový polyfunkční dům se zdravotním střediskem bude v samém srdci Tuřan

30. června 2021
Polyfunkční dům se zdravotním střediskem vznikne na Tuřanském náměstí. Lékaři se do něj přesunou z budovy na Rolencově, která ustoupí nové přístavbě domova pro seniory na blízké Holasecké. Radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru výstavby.

Nový polyfunkční dům přímo na Tuřanském náměstí bude stát místo bývalé pekárny a pošty, které ustoupí jednopodlažní novostavbě. Kromě ordinací lékařů počítá městská část i s dalšími službami například prodejnou pečiva či květin. „V první fázi projektu dojde k výstavbě nového zdravotního střediska na Tuřanském náměstí. Je pro nás klíčové, aby zdejší obyvatelé měli dostupnou zdravotní péči. Teprve poté bude stará poliklinika u domova seniorů na Holásecké zbourána a na jejím místě vznikne přístavba, díky níž se domov kapacitně rozšíří. Na zhotovení projektové dokumentace přispějeme městské části 2 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Polyfunkční budova, kde budou lékaři nově ordinovat, bude mít plochou zelenou střechu. Kapacity objektu musí být připraveny pro pět lékařských ordinací, lékárnu, zubní laboratoř a dva obchody. V plánu jsou i další služby péče o zdraví jako jsou rehabilitace nebo masáže. Koncepce prostoru bude také konzultována s Poradním sborem RMB pro bezbariérové Brno, aby zdravotní středisko odpovídalo daným normám.

Součástí projektu je i funkční řešení parkovacích míst v těsné blízkosti budovy, a to formou regulovaného stání se závorou. Nové budou i inženýrské přípojky a okolní chodníky. Předpokládané náklady na zbudování polyfunkčního centra jsou vyčísleny na 82 milionů korun bez DPH.   

„Díky vybudování polyfunkčního domu na Tuřanském náměstí budeme moci přistoupit k rozšíření kapacity domova pro seniory na Holasecké. Tento krok je potřebný k udržení kvalitní péče o seniory, kteří kvůli svému zdravotnímu stavu vyžadují nepřetržitou pozornost. Jde například o lidi s různými formami demence či vícečetnými diagnózami,“ doplnila Markéta Vaňková.

Vizualizace: architektonické studio P.P. Architects, s. r. o.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.