Přeskočit na obsah

Nový park v Komárově získá jméno v anketě. Navrhovat můžete od září

25. srpna 2021

Jméno nového parku v Komárově vyberou obyvatelé Brna. Dvoukolová anketa začne 1. září a své návrhy může zaslat každý občan. Následně se pro některý z pěti návrhů, které postoupí do finále, bude hlasovat na stránkách BrnoId. S vyhlášením ankety dnes souhlasili brněnští radní.

Kolem koryta Staré Ponávky v Komárově při ulici Kalová vznikl místo parkoviště a výběhu pro psy nový park. Otevřen veřejnosti byl loni v květnu. Říčka se proměnila z regulovaného toku do přírodnější podoby umožňující návštěvníkům parku přístup k vodě. K hladině se dostanete přímo z mola nebo z pobytových schodů, k odpočinku také vybízí nový mobiliář. Ten zahrnuje kromě laviček i dřevěná lehátka umístěná po obvodu centrální louky. Dalším cílem obnovy byly stromy a keřové patro, na březích byly vysázeny byliny korespondující s rázem parku.

„Novému parku chybí už jen poslední, ale neméně důležitá věc – jméno. O něm bude moci rozhodnout každý Brňan ve dvoukolové anketě. Její první část bude sběrová a potrvá od 1. do 30. září. Z platných návrhů pak odborná porota vybere pět finalistů, pro něž budete moci hlasovat na webu BrnoId. Svůj návrh do závěrečného hlasování poskytne i městská část Brno-jih. Autor vítězného názvu se může těšit na věcnou cenu,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

V prvním kole bude hlasování probíhat na webu https://apl.brno.cz/anketa-park/. Druhá část ankety – výběr z pěti návrhů názvu parku – se uskuteční na https://www.brnoid.cz/cs/.

Hlasovat i navrhovat nové jméno parku mohou osoby starší 18 let. Návrh může obsahovat maximálně 5 slov, nesmí být použito jméno žijící osobnosti a autoři se musí vystříhat vulgárních a nevhodných výrazů. Názvy, které budou porušovat daná pravidla, budou ze soutěže vyřazeny. Vítěze ankety bude poté schvalovat Zastupitelstvo městské části Brno-jih, Pracovní skupina pro názvosloví města Brno a Zastupitelstvo města Brna.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.