Přeskočit na obsah

Nový chodník i lávka. Brno zlepšuje v městských částech infrastrukturu pro chodce

27. října 2021
Radní dnes schválili investiční záměr na vybudování druhé části chodníku mezi Bystrcí a Žebětínem. Při opravách železniční stanice v Králově Poli vznikne nová lávka přes Ponávku, která vytvoří průchod s ulicí Myslínova. Na tento projekt bude vytvořen investiční záměr.

Současný chodník mezi Bystrcí a Žebětínem končí u ústí ulice Kamechy. V druhé etapě projektu se chodník zcelí a vznikne kompletní pěší trasa mezi městskými částmi. „Ulice Hostislavova funguje jako páteřní komunikace v této části Brna. Nový chodník bude od silnice oddělen pásem zeleně s keři a dalšími rostlinami, ve kterém budou usazeny i sloupy veřejného osvětlení. Zároveň při budování odvodňovacích vpustí kanalizace budou přesunuty některé stávající zábrany pro žáby. Ty každý rok migrují přes silnici, a aby byla jejich cesta bezpečná, funguje po celé trase soustava bran a přechodů pro tyto obojživelníky,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

Chodník bude mít v této části délku 650 metrů, náklady na výstavbu jsou vyčísleny na cca 21 milionů korun a stavba by měla vzniknout do konce roku 2023.

Lávka přes Ponávku v Králově Poli

Blížící se rekonstrukce železniční stanice v Králově Poli změní i přístupové cesty k nádraží. „Aby bylo zachováno bezpečí chodců, ať už mířících na vlak, nebo pouze procházejících touto lokalitou, má Správa železnic v plánu prodloužit podchod pod nádražím. Náš investiční záměr je v návaznosti na rekonstrukci zpracován tak, aby napojil tento podchod s chodníkem a novou lávku přes Ponávku, která propojí ulici Myslínovu s územím před nádražím. Nyní bude nejdůležitější koordinovat celý projekt se Správou železnic, aby nevznikly velké prodlevy a hned po rekonstrukci mohli lidé tento průchod začít využívat,“ podotkl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. 

Vstup z ulice Myslínova zajistí zcela nový přístup pro pěší k nádraží. Chodník a lávka, které budou navazovat na podchod, budou mít dohromady délku cca 36 metrů. Mostek bude splňovat všechny potřebné protipovodňové parametry. Součástí výstavby bude i umístění sloupů veřejného osvětlení. 

Tiskové středisko MMB

tel.: +420 542 172 162

mobil: +420 773 785 318

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.