Přeskočit na obsah

Nový chodník i lávka. Brno zlepšuje v městských částech infrastrukturu pro chodce

27. října 2021

Radní dnes schválili investiční záměr na vybudování druhé části chodníku mezi Bystrcí a Žebětínem. Při opravách železniční stanice v Králově Poli vznikne nová lávka přes Ponávku, která vytvoří průchod s ulicí Myslínova. Na tento projekt bude vytvořen investiční záměr.

Současný chodník mezi Bystrcí a Žebětínem končí u ústí ulice Kamechy. V druhé etapě projektu se chodník zcelí a vznikne kompletní pěší trasa mezi městskými částmi. „Ulice Hostislavova funguje jako páteřní komunikace v této části Brna. Nový chodník bude od silnice oddělen pásem zeleně s keři a dalšími rostlinami, ve kterém budou usazeny i sloupy veřejného osvětlení. Zároveň při budování odvodňovacích vpustí kanalizace budou přesunuty některé stávající zábrany pro žáby. Ty každý rok migrují přes silnici, a aby byla jejich cesta bezpečná, funguje po celé trase soustava bran a přechodů pro tyto obojživelníky,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

Chodník bude mít v této části délku 650 metrů, náklady na výstavbu jsou vyčísleny na cca 21 milionů korun a stavba by měla vzniknout do konce roku 2023.

Lávka přes Ponávku v Králově Poli

Blížící se rekonstrukce železniční stanice v Králově Poli změní i přístupové cesty k nádraží. „Aby bylo zachováno bezpečí chodců, ať už mířících na vlak, nebo pouze procházejících touto lokalitou, má Správa železnic v plánu prodloužit podchod pod nádražím. Náš investiční záměr je v návaznosti na rekonstrukci zpracován tak, aby napojil tento podchod s chodníkem a novou lávku přes Ponávku, která propojí ulici Myslínovu s územím před nádražím. Nyní bude nejdůležitější koordinovat celý projekt se Správou železnic, aby nevznikly velké prodlevy a hned po rekonstrukci mohli lidé tento průchod začít využívat,“ podotkl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. 

Vstup z ulice Myslínova zajistí zcela nový přístup pro pěší k nádraží. Chodník a lávka, které budou navazovat na podchod, budou mít dohromady délku cca 36 metrů. Mostek bude splňovat všechny potřebné protipovodňové parametry. Součástí výstavby bude i umístění sloupů veřejného osvětlení. 

Tiskové středisko MMB

tel.: +420 542 172 162

mobil: +420 773 785 318

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.