Nový Brněnský metropolitan je již on-line

  • 04. září 2018
  • 2 minuty čtení
(luk) - Zářijové číslo Brněnského metropolitanu si čtenáři od dnešního dne mohou přečíst na webových stránkách. Tištěnou verzi pak na konci týdne roznese Česká pošta. On-line verze je upravená i pro čtení na mobilních telefonech.

Hlavním tématem zářijového vydání se stalo rezidentní parkování. O první zářijové sobotě totiž začalo platit v nejužším centru Brna. V listopadu pak budou následovat další části Brna-střed. Co to pro místní obyvatele znamená, s čím musí počítat a proč vůbec bylo zavedeno? Jaké jsou nejčastější otázky, které Brňany zajímají? Odpovědi nejen na ně najdete v hlavním článku.

Rezidentnímu parkování se však věnuje i rozhovor, kde předseda Rady České parkovací asociace vypráví o tom, že parkování začala poprvé regulovat Marie Terezie.

V přehledu aktuálních zpráv o městě a z města se dočtete důležité informace k blížícím se volbám, o brněnském krokodýlovi svlečeném z kůže, oživení nábřeží brněnských řek, dokončovaných projektech navržených přímo Brňany v participativním rozpočtu, příspěvcích města na krásnější vnitrobloky a o mnohém dalším.

Nezapomněli jsme ani na 60 let Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na tom úplně prvním, který své brány veřejnosti otevřel 6. 9. 1959, toho bylo přitom k vidění hodně: například tři kluzáky vznášející se pod kupolí pavilonu Z či lidové vozítko Velorex, „kombík“ Škoda Octavia s prvními zabudovanými rádii Tesla či vysavač Eta s výkyvnou hubicí.

Aktuální číslo Brněnského metropolitanu – informačních novin občanů statutárního města Brna si můžete prohlédnout on-line zde. Obsah je kompatibilní i s mobilními telefony a jednotlivé rubriky je tak možné číst i na malých displejích.

Městský měsíčník dostávají obyvatelé Brna zdarma do poštovních schránek. Nepřišlo vám zářijové číslo do schránky? Napište nám na e-mailovou adresu tis@brno.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít