Přeskočit na obsah

Nový Brněnský metropolitan je již on-line

04. září 2018 2 minuty čtení
(luk) - Zářijové číslo Brněnského metropolitanu si čtenáři od dnešního dne mohou přečíst na webových stránkách. Tištěnou verzi pak na konci týdne roznese Česká pošta. On-line verze je upravená i pro čtení na mobilních telefonech.

Hlavním tématem zářijového vydání se stalo rezidentní parkování. O první zářijové sobotě totiž začalo platit v nejužším centru Brna. V listopadu pak budou následovat další části Brna-střed. Co to pro místní obyvatele znamená, s čím musí počítat a proč vůbec bylo zavedeno? Jaké jsou nejčastější otázky, které Brňany zajímají? Odpovědi nejen na ně najdete v hlavním článku.

Rezidentnímu parkování se však věnuje i rozhovor, kde předseda Rady České parkovací asociace vypráví o tom, že parkování začala poprvé regulovat Marie Terezie.

V přehledu aktuálních zpráv o městě a z města se dočtete důležité informace k blížícím se volbám, o brněnském krokodýlovi svlečeném z kůže, oživení nábřeží brněnských řek, dokončovaných projektech navržených přímo Brňany v participativním rozpočtu, příspěvcích města na krásnější vnitrobloky a o mnohém dalším.

Nezapomněli jsme ani na 60 let Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na tom úplně prvním, který své brány veřejnosti otevřel 6. 9. 1959, toho bylo přitom k vidění hodně: například tři kluzáky vznášející se pod kupolí pavilonu Z či lidové vozítko Velorex, „kombík“ Škoda Octavia s prvními zabudovanými rádii Tesla či vysavač Eta s výkyvnou hubicí.

Aktuální číslo Brněnského metropolitanu – informačních novin občanů statutárního města Brna si můžete prohlédnout on-line zde. Obsah je kompatibilní i s mobilními telefony a jednotlivé rubriky je tak možné číst i na malých displejích.

Městský měsíčník dostávají obyvatelé Brna zdarma do poštovních schránek. Nepřišlo vám zářijové číslo do schránky? Napište nám na e-mailovou adresu tis@brno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.