Přeskočit na obsah

Novinky na brněnských sportovištích: levnější rolba a LED osvětlení nové haly Vodova

08. června 2022
Město Brno pořídí levnější rolbu, ušetřené peníze chce využít na LED osvětlení nové haly Vodova. Změny v investicích schválili radní, potřebné rozpočtové opatření ještě musí projít zastupitelstvem.

Rada města Brna dnes schválila zařazení nové investiční akce do závazného plánu kapitálových výdajů na rok 2022 a přesun kapitálových výdajů v rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Brna. „Provozovatel sportoviště, městská společnost STAREZ-SPORT, přehodnotil potřebnou velikost a technické parametry rolby. Původně předpokládal, že rolba bude stát 4,5 milionu korun, nyní chce pořídit stroj o bezmála 3 miliony levnější. Uspořené prostředky ve výši 2 930 000 korun budou využity na pořízení LED osvětlení v nové hale Vodova. Původní osvětlení sportovního areálu Vodova je ve velmi špatném stavu a jsou nutné časté opravy a údržba, chceme tedy zajistit jeho odpovídající kvalitu. V rámci dané investice budou nahrazeny nynější výbojky novým LED osvětlením včetně ovládacího panelu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Odbor sportu také v roce 2021 průběžně sledoval čerpání kapitálových výdajů u investičních akcí s maximální snahou o jejich vyčerpání v daném roce. Z důvodu nutného ponechání přiměřené rezervy pro mimořádné úhrady v závěru roku ale zůstaly u několika projektů nevyčerpané částky. Zastupitelstvo města Brna by tedy mělo tyto peníze zapojit do rozpočtu na stejný účel na letošní rok. Konkrétně jde o práce a činnosti v tréninkovém centru a plaveckém stadionu za Lužánkami, v tréninkové hale pro míčové sporty na Vodově a v budoucnu v plánovaném aquaparku za Lužánkami.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.