Přeskočit na obsah

Novinky na brněnských sportovištích: levnější rolba a LED osvětlení nové haly Vodova

08. června 2022

Město Brno pořídí levnější rolbu, ušetřené peníze chce využít na LED osvětlení nové haly Vodova. Změny v investicích schválili radní, potřebné rozpočtové opatření ještě musí projít zastupitelstvem.

Rada města Brna dnes schválila zařazení nové investiční akce do závazného plánu kapitálových výdajů na rok 2022 a přesun kapitálových výdajů v rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Brna. „Provozovatel sportoviště, městská společnost STAREZ-SPORT, přehodnotil potřebnou velikost a technické parametry rolby. Původně předpokládal, že rolba bude stát 4,5 milionu korun, nyní chce pořídit stroj o bezmála 3 miliony levnější. Uspořené prostředky ve výši 2 930 000 korun budou využity na pořízení LED osvětlení v nové hale Vodova. Původní osvětlení sportovního areálu Vodova je ve velmi špatném stavu a jsou nutné časté opravy a údržba, chceme tedy zajistit jeho odpovídající kvalitu. V rámci dané investice budou nahrazeny nynější výbojky novým LED osvětlením včetně ovládacího panelu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Odbor sportu také v roce 2021 průběžně sledoval čerpání kapitálových výdajů u investičních akcí s maximální snahou o jejich vyčerpání v daném roce. Z důvodu nutného ponechání přiměřené rezervy pro mimořádné úhrady v závěru roku ale zůstaly u několika projektů nevyčerpané částky. Zastupitelstvo města Brna by tedy mělo tyto peníze zapojit do rozpočtu na stejný účel na letošní rok. Konkrétně jde o práce a činnosti v tréninkovém centru a plaveckém stadionu za Lužánkami, v tréninkové hale pro míčové sporty na Vodově a v budoucnu v plánovaném aquaparku za Lužánkami.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.