Nového nájemce získá pět startovacích bytů

  • 24. června 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Pět nových startovacích bytů je připraveno pro mladé páry a rodiny. Výběrové řízení se otevírá dnes a hlásit se můžete do 24. července. Poté proběhne slosování přihlášek, které splní podmínky nastavené pro tento typ bydlení.

Koncept startovacích bytů pomáhá mladým manželům, rodinám, registrovaným párům i nesezdaným partnerům našetřit prostředky na další bydlení. Byty, které jsou takto nabízeny, mají snížené nájemné na metr čtvereční. 

Mezi podmínkami výběrového řízení je věk maximálně 35 let, a to u každého z partnerů. Smlouva se podepisuje vždy na tři roky s možností dvouletého prodloužení. Pár nesmí mít měsíční příjmy dohromady vyšší než 60 625 korun a nižší než 28 530 korun. 

Byty se nacházejí v rekonstruovaných domech, které jsou majetkem města. Byt na Vlhké 22 se nachází v 5. nadzemním podlaží a má velikost 2+1 s výměrou 74,6 m? a se sklepem 2,6 m?. Byt na Orlí 7 je také v 5. nadzemním podlaží s velikostí 2+1 a s plochou 74,98 m?. Třetí dům na Stamicově 11 nabízí byt ve čtvrtém podlaží s velikostí 1+1, výměrou 48,39 m? a sklepní kójí 1,32 m?. 

Další byt, který najdete na Dukelské třídě 88 v Husovicích, má výměru 39,20 m?, sklepní kóji a velikost 1+kk. Poslední byt z nabídky je na Křenové 76 o velikosti 1+kk a výměře 35,5 m? ve druhém podlaží. Cena nájemného byla stanovena pro byty na Vlhké, Stamicově, Dukelské a Orlí na 63,51 korun na m? a na Křenové na 90 korun na m?. 

Žádost o účast ve výběrovém řízení lze dodat na podatelnu Magistrátu města Brna v zalepené obálce s označením „Startovací byt“. Na obálce uveďte jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů, na kterou budou odesílány další informace. Všechny detaily o nabídce i podmínkách získání startovacích bytů najdete zde. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít