Přeskočit na obsah

Nové sídlo STAREZ-SPORT by mohlo vzniknout na Křížkovského 164. Společnost začne připravovat projekt

22. prosince 2021
Pro dlouhodobě nevyužívanou budovu na Křížkovského 20/164 zvažuje město novou funkci – mohla by se změnit ve správní a administrativní centrum městské společnosti STAREZ-SPORT. Ta nyní dostala pokyn ke zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci domu.

Budova na Křížkovského 20 je objekt s jedním podzemním a 3 nadzemními podlažími, postavený v roce 1928 a zkolaudovaný jako byty. V rámci rekonstrukce v sedmdesátých letech byl rekolaudován na administrativní kancelářské prostory. „Dům je dlouhodobě nevyužívaný a naším záměrem je poskytnout ho společnosti STAREZ-SPORT. Ta by v něm získala nové administrativní centrum ve strategické poloze mezi svými sportovišti – halou Rondo, Riviérou a Anthroposem. Objekt je nicméně ve zcela nevyhovujícím technickém stavu, s výjimkou statiky budou nutné rozsáhlé opravy a investice nezbytné k tomu, aby objekt odpovídal  standardům  a  potřebám  dnešní  doby  a  byl provozovatelný. Zároveň jde o kulturní památku, takže bude nutné splnit požadavky Odboru památkové péče a Národního památkového ústavu,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Detailnější informace přinese projektová dokumentace, kterou teď STAREZ-SPORT začne zpracovávat. Předpokládáme, že projekt bude ve 2. polovině následujícího roku hotový a bude možné přistoupit k žádosti o územní rozhodnutí,“ nastínil další vývoj radní pro sport Jaroslav Suchý. Náklady na projekt ponese město.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.