Přeskočit na obsah

Nové sídlo STAREZ-SPORT by mohlo vzniknout na Křížkovského 164. Společnost začne připravovat projekt

22. prosince 2021

Pro dlouhodobě nevyužívanou budovu na Křížkovského 20/164 zvažuje město novou funkci – mohla by se změnit ve správní a administrativní centrum městské společnosti STAREZ-SPORT. Ta nyní dostala pokyn ke zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci domu.

Budova na Křížkovského 20 je objekt s jedním podzemním a 3 nadzemními podlažími, postavený v roce 1928 a zkolaudovaný jako byty. V rámci rekonstrukce v sedmdesátých letech byl rekolaudován na administrativní kancelářské prostory. „Dům je dlouhodobě nevyužívaný a naším záměrem je poskytnout ho společnosti STAREZ-SPORT. Ta by v něm získala nové administrativní centrum ve strategické poloze mezi svými sportovišti – halou Rondo, Riviérou a Anthroposem. Objekt je nicméně ve zcela nevyhovujícím technickém stavu, s výjimkou statiky budou nutné rozsáhlé opravy a investice nezbytné k tomu, aby objekt odpovídal  standardům  a  potřebám  dnešní  doby  a  byl provozovatelný. Zároveň jde o kulturní památku, takže bude nutné splnit požadavky Odboru památkové péče a Národního památkového ústavu,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Detailnější informace přinese projektová dokumentace, kterou teď STAREZ-SPORT začne zpracovávat. Předpokládáme, že projekt bude ve 2. polovině následujícího roku hotový a bude možné přistoupit k žádosti o územní rozhodnutí,“ nastínil další vývoj radní pro sport Jaroslav Suchý. Náklady na projekt ponese město.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.