Přeskočit na obsah

Nové integrované stránky města budou intuitivní a moderní. Brno vyhlašuje výběrové řízení na tvorbu nového webu

25. března 2020
Webové stránky města již neodpovídají současným technologickým ani uživatelským požadavkům. Nová podoba webu brno.cz usnadní občanům orientaci na stránkách a umožní jim snadnější přístup k informacím. Radní dnes schválili zahájení řízení na veřejnou zakázku Tvorba a provoz webové platformy města Brna.

Snaha města je mít webové stránky na špičkové úrovni. Nové internetové stránky budou mít jednodušší koncepci a zejména občanům zjednoduší orientaci a přístup k informacím, které hledají. Vzorem jsou například stránky amerického Bostonu https://www.boston.gov/.

Předpokládaná hodnota zakázky je 8 000 000 korun bez DPH na vytvoření integrační platformy a nového webu brno.cz, dále 8 335 000 korun bez DPH na provoz, podporu a údržbu po dobu 4 let. Dalších 15 000 000 korun může být v budoucnu využito na rozvoj webu, propojení s portálem občana či na další vývoj v oblasti digitalizace.

"Brno je město technologií. Webové stránky, jako jedna z výkladních skříní města, by podle toho měly vypadat. Současný web města však už řadu let neodpovídá moderním trendům, není přehledný a redakční systém je zastaralý. Vytvoření nového webu je proto jednou z našich priorit, která navíc umožní další pokrok v oblasti digitalizace města," uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Aktuální web je zastaralý. Byl vytvořen v roce 2009, kdy se pro přístup na webové stránky nepoužívaly mobilní telefony ani tablety. Proto není web přizpůsobený pro zobrazení na malých dotykových displejích ani na širokoúhlých displejích s vysokým rozlišením.

"Cílem zakázky je také tvorba společné platformy, která sjednotí weby Magistrátu města Brna, městských částí, městských firem a organizací. Ty mají několik desítek webů, které běží na různých systémech a jsou v různém stavu vzhledu a technologií," doplnil Ondřej Kotas, uvolněný zastupitel pro oblast IT.

Jednotná platforma pro weby města Brna bude sloužit zejména ke zlepšení komunikace s občany, zjednodušení navigace na www.brno.cz, centralizaci městských webů do jednoho systému, snížení nákladů na provoz, budoucí integraci Brno ID a zjednodušení práce úředníků.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.