Přeskočit na obsah

Nové integrované stránky města budou intuitivní a moderní. Brno vyhlašuje výběrové řízení na tvorbu nového webu

25. března 2020

Webové stránky města již neodpovídají současným technologickým ani uživatelským požadavkům. Nová podoba webu brno.cz usnadní občanům orientaci na stránkách a umožní jim snadnější přístup k informacím. Radní dnes schválili zahájení řízení na veřejnou zakázku Tvorba a provoz webové platformy města Brna.

Snaha města je mít webové stránky na špičkové úrovni. Nové internetové stránky budou mít jednodušší koncepci a zejména občanům zjednoduší orientaci a přístup k informacím, které hledají. Vzorem jsou například stránky amerického Bostonu https://www.boston.gov/.

Předpokládaná hodnota zakázky je 8 000 000 korun bez DPH na vytvoření integrační platformy a nového webu brno.cz, dále 8 335 000 korun bez DPH na provoz, podporu a údržbu po dobu 4 let. Dalších 15 000 000 korun může být v budoucnu využito na rozvoj webu, propojení s portálem občana či na další vývoj v oblasti digitalizace.

"Brno je město technologií. Webové stránky, jako jedna z výkladních skříní města, by podle toho měly vypadat. Současný web města však už řadu let neodpovídá moderním trendům, není přehledný a redakční systém je zastaralý. Vytvoření nového webu je proto jednou z našich priorit, která navíc umožní další pokrok v oblasti digitalizace města," uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Aktuální web je zastaralý. Byl vytvořen v roce 2009, kdy se pro přístup na webové stránky nepoužívaly mobilní telefony ani tablety. Proto není web přizpůsobený pro zobrazení na malých dotykových displejích ani na širokoúhlých displejích s vysokým rozlišením.

"Cílem zakázky je také tvorba společné platformy, která sjednotí weby Magistrátu města Brna, městských částí, městských firem a organizací. Ty mají několik desítek webů, které běží na různých systémech a jsou v různém stavu vzhledu a technologií," doplnil Ondřej Kotas, uvolněný zastupitel pro oblast IT.

Jednotná platforma pro weby města Brna bude sloužit zejména ke zlepšení komunikace s občany, zjednodušení navigace na www.brno.cz, centralizaci městských webů do jednoho systému, snížení nákladů na provoz, budoucí integraci Brno ID a zjednodušení práce úředníků.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.