O další významná jména se rozroste čestné pohřebiště Ústředního hřbitova v Brně. Radní rozhodli, že na něm budou uloženy ostatky dirigenta a sbormistra Ivana Sedláčka i jeho manželky Karly Sedláčkové. Čestnými se stávají také hroby rodiny Neumark a architekta Josefa Poláška.
„Místo posledního odpočinku nalezne Ivan Sedláček na čestném pohřebišti Ústředního hřbitova. Společně s ním bude uložena i urna se zpopelněnými ostatky jeho ženy Karly Sedláčkové. Správa hřbitovů města Brna navrhuje, aby hrob vznikl ve skupině H5E na místě číslo 24,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.
Dirigent a sbormistr Ivan Sedláček se narodil na Slovensku, vyrůstal však ve Vyškově a Brně. Roku 1956 založil ve Šlapanicích pěvecký kroužek, jenž v 60. letech přeměnil na výběrový sbor Kantiléna. S ním Sedláček získal řadu ocenění a podnikl nespočet úspěšných zahraničních turné. Za svého života obdržel mimo jiné i Cenu města Brna či medaili Za zásluhy 1. stupně.
Čestné označení nově náleží hrobu rodu Neumark, jenž se nachází ve skupině 106 na místech 98–100. Rodina patřila mezi ikony vlnařského průmyslu a výrazně přispěla k tomu, že se Brno nazývalo na přelomu 19. a 20. století moravským Manchesterem. Její členové zároveň byli britskými konzuly a podporovali mnoho společenských, kulturních nebo sociálních projektů.
Na čestný seznam současně přibyl hrob Josefa Poláška, jednoho z nejvýznamnějších českých architektů 20. století ve veřejné službě. Od 20. let působil jako architekt města Brna a podílel se na řadě škol a bytových domů včetně komplexů pro sociálně slabé. Jeho známými díly jsou stavba Moravské spořitelny v Jánské ulici, rekonstrukce Nové radnice z Husovy ulice nebo spolupráce s Bohuslavem Fuchsem na obřadní síni Ústředního hřbitova. Poláškův hrob je situován ve skupině 75 na místech číslo 197 a 198.