Přeskočit na obsah

Nové byty pro mladé i seniory. Město se chystá k rekonstrukci vybydlených domů

05. listopadu 2019 1 minuta čtení
(ral) – Bezmála čtyřicet nových startovacích nebo sociálních bytů budou podle plánů města lidé využívat už za pár let. Do rekonstrukce vybydlených domů investuje více než 80 milionů korun.

Devět startovacích a osm sociálních bytů, z nichž polovička bude přizpůsobena osobám se sníženou schopností pobytu, vznikne do dvou let na Vlhké. Radní minulý týden vybrali zhotovitele, který opravy včetně vybudování výtahu nebo vysázení zeleně provede za 32 milionů korun.

Podobné plány má vedení města také s momentálně neobydleným domem na Vranovské. Ze současné zdevastované budovy s propadlými stropy chce vytvořit nový domov pro mladé páry či rodiny a pro seniory. Mladým bude určeno osm garsonek, seniorům dvanáct bytů o dispozicích 1+kk až 2+kk. Na tento projekt se nyní zpracuje dokumentace, poté proběhne výběrové řízení na zhotovitele. Podle předběžného harmonogramu se počítá se zahájením stavby v roce 2021.

Rekonstrukce a nová funkce čeká i mateřskou školu Pod Nemocnicí, ve které by díky nástavbě mělo vzniknout místo i pro dům s pečovatelskou službou. V plánu je 16 bytů, z toho 4 bezbariérové. Rekonstrukce by podle předběžných odhadů měla vyjít na 77 milionů korun. V provozu by celý areál měl být nejpozději v září 2021.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.