Přeskočit na obsah

Nové bydlení a služby pro stovky lidí i mateřskou školu slibuje projekt čtvrti Pod Hády

25. září 2019

Celá nová čtvrť včetně bytových a rodinných domů, bezmála 300 parkovacích míst i mateřská škola by mohly vzniknout v brněnských Maloměřicích a Obřanech v areálu bývalého závodu Ergon. Smlouvu o výstavbě dopravní a technické infrastruktury a mateřské školy v rámci stavby obytný soubor „Čtvrť Pod Hády“ dnes na svém zasedání doporučili radní zastupitelstvu města ke schválení.

Podle stavebního záměru by měly v oblasti vzniknout bytové domy s celkem 131 bytovými jednotkami, 2 viladomy s 21 bytovými jednotkami a 13 rodinných domů po jedné bytové jednotce. V centru je plánované náměstí s obchody a službami.

V rámci jednoho objektu se počítá s byty pro seniory, prostory pro pečovatele a také s mateřskou školou s kapacitou 24 dětí. Ta má navrženou menší zahradu navazující na vnitřní prostor. Nechybí ani školní zahrada v docházkové vzdálenosti vedle veřejného venkovního hřiště a ploch, které mohou ke sportovním aktivitám využít i dospělí.

„Dopravně bude celá lokalita napojená přes stávající účelovou komunikaci v ulici Pod Hády na silnici v ulici Jedovnické. Pěším bude sloužit stávající chodník na ulici Pod Hády, využít budou moci i přímý přístup z ulice Jarní. V rámci stavebního záměru se počítá s vybudováním veškerých potřebných objektů dopravní a technické infrastruktury. Veřejné účelové komunikace postavené v rámci obytného souboru budou zařazeny do sítě místních komunikací,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.  

V lokalitě nově vznikne 273 parkovacích míst, z toho 54 povrchových, 33 parkovacích stání u rodinných domů a zbývajících 186 míst bude v podzemních parkovištích. Součástí stavebního záměru je i vybudování veřejného osvětlení, napojení na vodovod, kanalizaci a další sítě, vybudování zelených ploch atd. Celkem podle odborného odhadu stavebníka vyjdou práce na 99 milionů korun. Začít stavět by se mělo do dvou let od nabytí právní moci rozhodnutí příslušného stavebního úřadu. Smlouvu mezi společností Developer Brno Hády a.s. a městem musí ještě schválit zastupitelstvo.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.