Přeskočit na obsah

Nová tělocvična, učebny nebo upravené atrium. Podmínky v brněnských školách se díky dotacím daří zlepšovat

16. června 2021

Zanedbané atrium Waldorfské základní a mateřské školy Brno se o prázdninách začne měnit v moderní outdoorový výukový prostor. Pro úpravy se právě hledá zhotovitel. Stavební práce se dokončují i v několika dalších školách.

Práce na úpravách atria na Waldorfské ZŠ a MŠ by podle očekávání měly začít v létě a skončit během příštího roku. Jejich cílem je vytvořit podmínky pro mimoškolní a neformální výuku se zaměřením na přírodní vědy a technickou a řemeslnou výuku. „Z momentálně zdevastovaných ploch atria mezi školními budovami je v plánu vytvořit kreativní prostor s vhodnými výukovými prvky, které budou žákům demonstrovat fungování různých jevů, hlavně fyzikálních a přírodních. Celé prostředí je koncipováno jako bezbariérové,“ podotkl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý. Celkové náklady se předpokládají ve výši 22 milionů korun, 13 milionů by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Na dalších školách už stavební ruch spěje ke zdárnému konci. Přístavba Základní školy Elišky Přemyslovny ve Starém Lískovci, ve které vznikly vedle kmenových a odborných učeben také tělocvična, je takřka hotová, momentálně se soutěží dodavatel vnitřního vybavení. Celkové náklady překročily 50 milionů korun, dotace by měla činit asi 19,1 milionu. Dobudovaná je také nástavba na ZŠ Sokolova, ve které najdou místo učebny přírodovědných a technických oborů i cizích jazyků. Díky novému výtahu se navíc budova stala bezbariérovou. O prázdninách se dělníci pustí do sanace prasklé klenby v prvním podlaží. Celkové náklady se kvůli tomu zvýší o 500 tisíc korun na 24,6 milionu.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.