Přeskočit na obsah

Nová smlouva vyjasní práva a povinnosti při prodloužení ulice Markéty Kuncové

15. června 2022
Novou podobu smlouvy o spolupráci při prodloužení ulice Markéty Kuncové doporučili radní ke schválení zastupitelům. Smlouva mezi městem a společnostmi NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o., a Brno Property Invest XV., a. s., reaguje na změnu v územním plánu i diskusi s obyvateli Baarova nábřeží. Projekt počítá s úpravou veřejné dopravní a technické infrastruktury. Stavební náklady by se podle odhadu měly vyšplhat přibližně na 75,8 milionu korun bez DPH.

Smlouva, kterou musí schválit ještě zastupitelé, upravuje práva a povinnosti města a společností NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o., a Brno Property Invest XV., a. s., ve vztahu k projektu „Nová Zbrojovka – Prodloužení ulice Markéty Kuncové“.

„Původní smlouva o výstavbě veřejné a dopravní infrastruktury mezi městem a Novou Zbrojovkou vymezovala práva a povinnosti v rámci přípravy i následných stavebních úprav ulice Markéty Kuncové. Při procesu získávání územního rozhodnutí došlo ke změně územního plánu a změnil se i význam tohoto dopravního napojení. Bylo tedy nutné původní stavební záměr přepracovat. Do nového záměru jsme zapracovali výsledky z diskuse mezi Novou Zbrojovkou, městem a jeho organizacemi, městskou částí Obřany a Maloměřice a Židenice i diskuse s občany Baarova nábřeží. Kvůli přepracování stavebního záměru je nutné uzavřít také upravenou smlouvu o spolupráci,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková

Projekt prodloužení ulice Markéty Kuncové je rozdělen do dvou etap. Jeho cílem je úprava veřejné dopravní a technické infrastruktury. „Řeší se chodníky, zelené pásy, cyklostezky, otázka odhlučnění okolní zástavby nebo vedení nekolejové městské hromadné dopravy,“ doplnila Markéta Vaňková. První etapu za odhadovanou částku 36,3 milionu korun bez DPH zajišťuje na své náklady společnost Nová Zbrojovka. Druhou etapu za přibližně 39,5 milionu korun bez DPH zafinancuje město. 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.