Přeskočit na obsah

Nová smlouva vyjasní práva a povinnosti při prodloužení ulice Markéty Kuncové

15. června 2022

Novou podobu smlouvy o spolupráci při prodloužení ulice Markéty Kuncové doporučili radní ke schválení zastupitelům. Smlouva mezi městem a společnostmi NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o., a Brno Property Invest XV., a. s., reaguje na změnu v územním plánu i diskusi s obyvateli Baarova nábřeží. Projekt počítá s úpravou veřejné dopravní a technické infrastruktury. Stavební náklady by se podle odhadu měly vyšplhat přibližně na 75,8 milionu korun bez DPH.

Smlouva, kterou musí schválit ještě zastupitelé, upravuje práva a povinnosti města a společností NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o., a Brno Property Invest XV., a. s., ve vztahu k projektu „Nová Zbrojovka – Prodloužení ulice Markéty Kuncové“.

„Původní smlouva o výstavbě veřejné a dopravní infrastruktury mezi městem a Novou Zbrojovkou vymezovala práva a povinnosti v rámci přípravy i následných stavebních úprav ulice Markéty Kuncové. Při procesu získávání územního rozhodnutí došlo ke změně územního plánu a změnil se i význam tohoto dopravního napojení. Bylo tedy nutné původní stavební záměr přepracovat. Do nového záměru jsme zapracovali výsledky z diskuse mezi Novou Zbrojovkou, městem a jeho organizacemi, městskou částí Obřany a Maloměřice a Židenice i diskuse s občany Baarova nábřeží. Kvůli přepracování stavebního záměru je nutné uzavřít také upravenou smlouvu o spolupráci,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková

Projekt prodloužení ulice Markéty Kuncové je rozdělen do dvou etap. Jeho cílem je úprava veřejné dopravní a technické infrastruktury. „Řeší se chodníky, zelené pásy, cyklostezky, otázka odhlučnění okolní zástavby nebo vedení nekolejové městské hromadné dopravy,“ doplnila Markéta Vaňková. První etapu za odhadovanou částku 36,3 milionu korun bez DPH zajišťuje na své náklady společnost Nová Zbrojovka. Druhou etapu za přibližně 39,5 milionu korun bez DPH zafinancuje město. 

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.