Přeskočit na obsah

Nová smlouva umožní rozvoj e-shopu Brno iD

16. prosince 2020

Vedení města dnes schválilo uzavření nové příkazní smlouvy s Dopravním podnikem města Brna na zajištění dostupnosti služeb v e-shopu Brno iD. Díky této smlouvě bude možný další rozvoj této platformy.

Uzavřením nové příkazní smlouvy se ruší ta stávající, schválená v prosinci roku 2019, v rámci které brzy bude vyčerpána stanovená částka 1,95 milionu korun bez DPH. Další rozvoj integrované dostupnosti služeb v e-shopu Brno iD tak i s ohledem na tuto skutečnost vyžaduje uzavření nové smlouvy. Nejvhodnější období pro dohody o ukončení stávající a uzavření nové smlouvy je konec kalendářního roku. 

Inovovaná příkazní smlouva by měla městu sloužit k lepšímu dlouhodobému řízení rozvoje platformy Brno iD, která by měla postupně sjednocovat a nabízet stále se rozšiřující škálu služeb. Nová smlouva více upřesnila rozdíly v postupu mezi vylepšováním existujících a zadáváním tvorby zcela nových modulů,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Nová smlouva uzavřená na příští rok počítá s výdaji ve výši dvou milionů korun.

Na rok 2021 je v plánu především zaměření vývoje na integraci služeb z oblasti kultury. Vedle toho se má nadále rozvíjet a rozšiřovat škála služeb nabízených v již existujících modulech. Důležitou ambicí je také integrace celého portálu do připravovaného nového webu města Brna,“ dodal Tomáš Koláčný.


Mgr. Kateřina GardoňováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466mobil: +420 602 595 170e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.