Přeskočit na obsah

Nová pracovní skupina bude vytipovávat lokality pro domovy pro seniory

13. listopadu 2019
Na 2 tisíce dalších lůžek by bylo v Brně potřeba pro pobytové sociální služby, zejména pro domovy pro seniory. Kde by pro ně byly vhodné lokality, bude od nynějška hledat pracovní skupina, kterou dnes zřídili radní.

„Podle odborníků v Brně vzroste v následujících třiceti letech počet obyvatel starších 65 let o více než 35 tisíc, tedy asi 11 %. Služby, které město zajišťuje v současnosti – ať už jde o postupné odstraňování bariér, zajištění speciálního SENIOR BUSU nebo SOS tlačítka – je tedy potřeba tomuto vývoji postupně přizpůsobovat. V souvislosti se zastaralým územním plánem je jednou z nejpalčivějších otázek v Brně otázka bydlení. Lokality, které by měly potenciál zvýšit kapacitu lůžkových zařízení, se nehledají snadno, proto jsme vytvořili pracovní skupinu, která se na jejich vytipování aktivně zaměří,“ popsala primátorka Markéta Vaňková.

Členy skupiny jsou představitelé investičního a majetkového odboru, odboru pro územní plánování či odboru sociální péče. Scházet se budou minimálně jednou za čtvrtletí a jejich úkolem bude spolupracovat na přípravě a realizaci investičních záměrů v oblasti lokalit vhodných pro sociální účely. „Obracet se na nás s podněty mohou kolegové zastupitelé i široká veřejnost. Zvlášť důležitá pro nás bude komunikace s městskými částmi,“ vyzdvihl náměstek Robert Kerndl, který byl jmenován vedoucím této pracovní skupiny.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.