Přeskočit na obsah

Nová pracovní skupina bude vytipovávat lokality pro domovy pro seniory

13. listopadu 2019

Na 2 tisíce dalších lůžek by bylo v Brně potřeba pro pobytové sociální služby, zejména pro domovy pro seniory. Kde by pro ně byly vhodné lokality, bude od nynějška hledat pracovní skupina, kterou dnes zřídili radní.

„Podle odborníků v Brně vzroste v následujících třiceti letech počet obyvatel starších 65 let o více než 35 tisíc, tedy asi 11 %. Služby, které město zajišťuje v současnosti – ať už jde o postupné odstraňování bariér, zajištění speciálního SENIOR BUSU nebo SOS tlačítka – je tedy potřeba tomuto vývoji postupně přizpůsobovat. V souvislosti se zastaralým územním plánem je jednou z nejpalčivějších otázek v Brně otázka bydlení. Lokality, které by měly potenciál zvýšit kapacitu lůžkových zařízení, se nehledají snadno, proto jsme vytvořili pracovní skupinu, která se na jejich vytipování aktivně zaměří,“ popsala primátorka Markéta Vaňková.

Členy skupiny jsou představitelé investičního a majetkového odboru, odboru pro územní plánování či odboru sociální péče. Scházet se budou minimálně jednou za čtvrtletí a jejich úkolem bude spolupracovat na přípravě a realizaci investičních záměrů v oblasti lokalit vhodných pro sociální účely. „Obracet se na nás s podněty mohou kolegové zastupitelé i široká veřejnost. Zvlášť důležitá pro nás bude komunikace s městskými částmi,“ vyzdvihl náměstek Robert Kerndl, který byl jmenován vedoucím této pracovní skupiny.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.