Přeskočit na obsah

Nonstop víkendové tipy: Den v zoo, večer ve vile, noc v kasematech

24. srpna 2018 2 minuty čtení
(ral) – Brněnská zoo oslavuje své „adoptivní rodiče“, památky slaví Hradozámeckou noc a Piknikbox v Björnsonových sadech 3. narozeniny. Víkendové Brno nabízí rozmanité zážitky pro každou denní dobu.

Sobota v Zoo Brno bude patřit adoptivním rodičům. Ti budou mít jako poděkování za svou podporu vstup zdarma. Nejen pro ně je však určen bohatý program včetně loučení s lední medvědicí Noriou, která již brzy zamíří do Německa založit vlastní rodinu.

Do letošní hradozámecké noci, která v sobotu probíhá po celé republice, se zapojil i čtyřlístek brněnských vil. Prohlídky „vládní vily“ Stiassni se zaměří na prezidenty a další významné osobnosti, které ji navštívily. Vstupenky jsou k dispozici ještě na poslední prohlídku začínající ve 22 hodin. V areálu zahrady bude dále připraveno několik stanovišť v duchu dřívější branné povinnosti. Na příchozí čeká střelnice z airsoftových zbraní nebo ukázka výstroje a techniky příslušníků SNB.

Jurkovičova vila vpustí noční návštěvníky od 18 do 22 každou půl hodinu, a to za zvýhodněné vstupné. Doprovodný program chystá i v zahradě.

Vila Löw-Beer bude o sobotní noci otevřena ještě déle, až do půlnoci. Na prohlídku, která vás netradičně zavede i na půdu, se rezervujte včas, první volná začíná ve 22.20. V setmělé zahradě se odehrají i dvě hudební představení: v 19 hodin rock’n’roll v podání kapely The 6 Fireballs, následovat bude folkové vzpomenutí na básníka a hudebníka Bulata Okudžavu. Speciální prohlídky mimo běžnou otevírací dobu nabízí také sousední vila Tugendhat – v té už jsou však vstupenky vyprodány.

Adrenalinovější zážitek v podobě přespání v kasematech poskytne odvážlivcům pevnost Špilberk. Za 500 Kč návštěvníci stráví noc na pryčnách v někdejším nejobávanějším žaláři Habsburské monarchie, zakusí vězeňský režim včetně stravy a čeká je i speciální zážitkový program s překvapením. Vstupenky jsou k dispozici na pokladnách přímo na Špilberku nebo v centru města na Měnínské bráně.

Vrcholící letní sezóna v brněnských parcích se nese ve festivalovém duchu. V Lužánkách se odehraje hudebně-divadelní festival Divadelní kontejner. Zahájí ho dnes v 18 hodin dobročinné improvizační představení Střídavá péče. Jedno až dvě vystoupení pak Divadelní kontejner přinese denně až do 2. září.

V Björnsonových sadech bude oblíbená kavárna Piknikbox slavit tři roky svého fungování. Narozeninová párty v rámci festivalu UPROSTŘED přináší vyžití pro děti i dospělé, od blešáku po bubenický workshop.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.