Nonstop víkendové tipy: Den v zoo, večer ve vile, noc v kasematech

  • 24. srpna 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Brněnská zoo oslavuje své „adoptivní rodiče“, památky slaví Hradozámeckou noc a Piknikbox v Björnsonových sadech 3. narozeniny. Víkendové Brno nabízí rozmanité zážitky pro každou denní dobu.

Sobota v Zoo Brno bude patřit adoptivním rodičům. Ti budou mít jako poděkování za svou podporu vstup zdarma. Nejen pro ně je však určen bohatý program včetně loučení s lední medvědicí Noriou, která již brzy zamíří do Německa založit vlastní rodinu.

Do letošní hradozámecké noci, která v sobotu probíhá po celé republice, se zapojil i čtyřlístek brněnských vil. Prohlídky „vládní vily“ Stiassni se zaměří na prezidenty a další významné osobnosti, které ji navštívily. Vstupenky jsou k dispozici ještě na poslední prohlídku začínající ve 22 hodin. V areálu zahrady bude dále připraveno několik stanovišť v duchu dřívější branné povinnosti. Na příchozí čeká střelnice z airsoftových zbraní nebo ukázka výstroje a techniky příslušníků SNB.

Jurkovičova vila vpustí noční návštěvníky od 18 do 22 každou půl hodinu, a to za zvýhodněné vstupné. Doprovodný program chystá i v zahradě.

Vila Löw-Beer bude o sobotní noci otevřena ještě déle, až do půlnoci. Na prohlídku, která vás netradičně zavede i na půdu, se rezervujte včas, první volná začíná ve 22.20. V setmělé zahradě se odehrají i dvě hudební představení: v 19 hodin rock’n’roll v podání kapely The 6 Fireballs, následovat bude folkové vzpomenutí na básníka a hudebníka Bulata Okudžavu. Speciální prohlídky mimo běžnou otevírací dobu nabízí také sousední vila Tugendhat – v té už jsou však vstupenky vyprodány.

Adrenalinovější zážitek v podobě přespání v kasematech poskytne odvážlivcům pevnost Špilberk. Za 500 Kč návštěvníci stráví noc na pryčnách v někdejším nejobávanějším žaláři Habsburské monarchie, zakusí vězeňský režim včetně stravy a čeká je i speciální zážitkový program s překvapením. Vstupenky jsou k dispozici na pokladnách přímo na Špilberku nebo v centru města na Měnínské bráně.

Vrcholící letní sezóna v brněnských parcích se nese ve festivalovém duchu. V Lužánkách se odehraje hudebně-divadelní festival Divadelní kontejner. Zahájí ho dnes v 18 hodin dobročinné improvizační představení Střídavá péče. Jedno až dvě vystoupení pak Divadelní kontejner přinese denně až do 2. září.

V Björnsonových sadech bude oblíbená kavárna Piknikbox slavit tři roky svého fungování. Narozeninová párty v rámci festivalu UPROSTŘED přináší vyžití pro děti i dospělé, od blešáku po bubenický workshop.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít