Nominujte dobrovolníka na cenu Křesadlo

  • 30. září 2019
  • 1 minuta čtení
(gak) - Necelé dva týdny mají zájemci na nominaci dobrovolníků do ceny Křesadlo. Ta se v Jihomoravském kraji udělí teprve potřetí a snaží se upozornit na přínos dobrovolnických činností ve společnosti a zároveň podpořit lidi k zapojení se do podobných aktivit.

Křesadlo v názvu ceny symbolizuje dobrovolníky. Právě oni jsou totiž těmi, kdo pomáhají vykřesat jiskry lidství.

Skrze formulář na webu ceny Křesadlo můžete až do 11. října nominovat člověka, který si podle vaší práce ocenění pro dobrovolníka zaslouží. Pro nominaci není nutné, aby byl dotyčný spjat s organizací, navrhnout tak můžete i jednotlivce či skupinu dobrovolníků pomáhající nezávisle. 

Nominovaným může být jakákoliv osoba starší 15 let, která nebyla v minulosti cenou Křesadlo oceněna. Nominovat dobrovolníka je možné rovnou v sedmi kategoriích: sociální služby a zdravotnictví, vzdělávací a volnočasové aktivity, enviromentální aktivity, komunitní dobrovolnictví, humanitární a rozvojová pomoc, dobrovolnictví v kultuře a umění, lidská práva. Dalším oceněným či skupinou oceněných se pak stanou ti, kteří spadají do jakékoliv skupiny a zároveň získají nejvíce preferenčních hlasů od veřejnosti prostřednictvím elektronického hlasování. 

Nositelem ceny Křesadlo je organizace HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. V Jihomoravském kraji Křesadlo organizuje Maltézská pomoc, o. p. s., za podpory Jihomoravského kraje a města Brna.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít