Přeskočit na obsah

Nominujte dobrovolníka na cenu Křesadlo

30. září 2019 1 minuta čtení
(gak) - Necelé dva týdny mají zájemci na nominaci dobrovolníků do ceny Křesadlo. Ta se v Jihomoravském kraji udělí teprve potřetí a snaží se upozornit na přínos dobrovolnických činností ve společnosti a zároveň podpořit lidi k zapojení se do podobných aktivit.

Křesadlo v názvu ceny symbolizuje dobrovolníky. Právě oni jsou totiž těmi, kdo pomáhají vykřesat jiskry lidství.

Skrze formulář na webu ceny Křesadlo můžete až do 11. října nominovat člověka, který si podle vaší práce ocenění pro dobrovolníka zaslouží. Pro nominaci není nutné, aby byl dotyčný spjat s organizací, navrhnout tak můžete i jednotlivce či skupinu dobrovolníků pomáhající nezávisle. 

Nominovaným může být jakákoliv osoba starší 15 let, která nebyla v minulosti cenou Křesadlo oceněna. Nominovat dobrovolníka je možné rovnou v sedmi kategoriích: sociální služby a zdravotnictví, vzdělávací a volnočasové aktivity, enviromentální aktivity, komunitní dobrovolnictví, humanitární a rozvojová pomoc, dobrovolnictví v kultuře a umění, lidská práva. Dalším oceněným či skupinou oceněných se pak stanou ti, kteří spadají do jakékoliv skupiny a zároveň získají nejvíce preferenčních hlasů od veřejnosti prostřednictvím elektronického hlasování. 

Nositelem ceny Křesadlo je organizace HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. V Jihomoravském kraji Křesadlo organizuje Maltézská pomoc, o. p. s., za podpory Jihomoravského kraje a města Brna.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.