Přeskočit na obsah

Nezbytná rekonstrukce Veveří začne v polovině dubna. Provoz v ulici bude omezený

01. dubna 2020

Ulice Veveří se dočká opravy tramvajové trati i inženýrských sítí. Rekonstrukce umožní využívat ulici jako objízdnou trasu pro tramvaje, které nahradí linku 1. Tu čeká výluka v souvislosti s pracemi na Velkém městském okruhu Žabovřeská. Práce na Veveří začnou už v polovině dubna.

„Zejména u inženýrských sítí hrozí, že by zvýšený provoz na Veveří nevydržely. Oprava je proto nezbytná. Počítáme s pracemi na nejproblematičtějších úsecích kanalizace a vodovodu. Především se jedná o vodovodní řad z roku 1929 v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Slovákova, kde došlo jen v lednu už ke třem haváriím. Důsledkem bylo přerušení dodávek pitné vody a s tím spojené komplikace pro místní. Dělníci také zajistí sanaci kanalizační stoky z roku 1910, která se v úseku mezi ulicemi Smetanova a Sokolská nachází pod tramvajovou tratí a vykazuje značné poškození,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková.

Od 15. dubna začnou na ulici práce Brněnských vodáren a kanalizací. „Řidiči nebudou moci odbočit do ulice Veveří ze Žerotínova náměstí. Místo toho budou využívat ulici Kounicovu. Není v plánu omezení městské hromadné dopravy v ulici Veveří. Výjimkou jsou trolejbusy linek 32, 34 a 36, které nebudou projíždět Veveří, jak je tomu dnes, ale z centra se budou vracet přes ulici Kounicovu,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V polovině května by na práce na podzemních sítích měla navázat oprava tramvajové trati v úseku od ulice Jana Uhra po Žerotínovo náměstí. Tuto část oprav zajišťuje Dopravní podnik města Brna. V první fázi od 16. května do 26. června čeká cestující pouze částečná výluka městské hromadné dopravy. Tramvaje pojedou v úseku od křížení s Žerotínovým náměstím po Smetanovu jednokolejně. Od 27. června do konce srpna by tudy tramvaje neměly jezdit vůbec. Auta směrem do centra ulicí v omezeném režimu projedou.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.