Přeskočit na obsah

Nezbytná rekonstrukce Veveří začne v polovině dubna. Provoz v ulici bude omezený

01. dubna 2020
Ulice Veveří se dočká opravy tramvajové trati i inženýrských sítí. Rekonstrukce umožní využívat ulici jako objízdnou trasu pro tramvaje, které nahradí linku 1. Tu čeká výluka v souvislosti s pracemi na Velkém městském okruhu Žabovřeská. Práce na Veveří začnou už v polovině dubna.

„Zejména u inženýrských sítí hrozí, že by zvýšený provoz na Veveří nevydržely. Oprava je proto nezbytná. Počítáme s pracemi na nejproblematičtějších úsecích kanalizace a vodovodu. Především se jedná o vodovodní řad z roku 1929 v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Slovákova, kde došlo jen v lednu už ke třem haváriím. Důsledkem bylo přerušení dodávek pitné vody a s tím spojené komplikace pro místní. Dělníci také zajistí sanaci kanalizační stoky z roku 1910, která se v úseku mezi ulicemi Smetanova a Sokolská nachází pod tramvajovou tratí a vykazuje značné poškození,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková.

Od 15. dubna začnou na ulici práce Brněnských vodáren a kanalizací. „Řidiči nebudou moci odbočit do ulice Veveří ze Žerotínova náměstí. Místo toho budou využívat ulici Kounicovu. Není v plánu omezení městské hromadné dopravy v ulici Veveří. Výjimkou jsou trolejbusy linek 32, 34 a 36, které nebudou projíždět Veveří, jak je tomu dnes, ale z centra se budou vracet přes ulici Kounicovu,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V polovině května by na práce na podzemních sítích měla navázat oprava tramvajové trati v úseku od ulice Jana Uhra po Žerotínovo náměstí. Tuto část oprav zajišťuje Dopravní podnik města Brna. V první fázi od 16. května do 26. června čeká cestující pouze částečná výluka městské hromadné dopravy. Tramvaje pojedou v úseku od křížení s Žerotínovým náměstím po Smetanovu jednokolejně. Od 27. června do konce srpna by tudy tramvaje neměly jezdit vůbec. Auta směrem do centra ulicí v omezeném režimu projedou.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.