Přeskočit na obsah

Netroufalky se otevřou autům, pěší se k terminálu dostanou po novém chodníku

02. září 2021

Lidé vystřídají stavební stroje na chodnících u zastávek Osová a Nemocnice Bohunice. Další části stavby prodloužení tramvajové trati do kampusu jdou do předčasného užívání. Týká se to i místních komunikací u fakultní nemocnice nebo části kanalizace. Vše se pomalu chystá na návrat městské hromadné dopravy do oblasti.

„Předpokládáme, že kolem 20. září by se měla vrátit městská hromadná doprava do oblasti bohunického kampusu a na tramvajovou trať do Starého Lískovce. Práce pokračují podle harmonogramu, a tak postupně přebíráme hotové části do předčasného užívání tak, aby nemusely být lidem uzavřené do doby, než zhotovitel předá stavbu jako celek,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle dnes schválené dohody by měly být části stavby v předčasném užívání od 20. září. „Obnoví se tramvajová doprava přes zastávku Osová, autobusy a trolejbusy už budou moci napřímo projíždět ulicí Netroufalky. Dojde ke zprovoznění chodníků zastávek Osová a Nemocnice Bohunice, díky čemuž se zvýší komfort pěších. Nebudou muset procházet blátivými cestami, což ocení zejména v nadcházejícím sychravějším podzimním počasí. Autům se otevře silnice v ulici Netroufalky, takže řidiči se mnohem pohodlněji dostanou z Jihlavské do ulice Kamenice a zlepší se dostupnost nejen areálu Masarykovy univerzity, ale také místního nákupního centra a zejména nemocnice. Zprovozní se i místní komunikace u vjezdu do areálu fakultní nemocnice a pro výjezd z autobusového terminálu, kanalizační přípojky a řády, přeložky některých vodovodů a osvětlení všech upravovaných komunikací,“ popsal radní pro oblast investic David Grund.

Stavba prodloužení tramvajové trati do kampusu v Bohunicích by měla být dokončena v roce 2022. Aktuálně probíhají práce zejména na terminálech u zastávky Osová a u fakultní nemocnice Bohunice.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.