Přeskočit na obsah

Netroufalky se otevřou autům, pěší se k terminálu dostanou po novém chodníku

02. září 2021
Lidé vystřídají stavební stroje na chodnících u zastávek Osová a Nemocnice Bohunice. Další části stavby prodloužení tramvajové trati do kampusu jdou do předčasného užívání. Týká se to i místních komunikací u fakultní nemocnice nebo části kanalizace. Vše se pomalu chystá na návrat městské hromadné dopravy do oblasti.

„Předpokládáme, že kolem 20. září by se měla vrátit městská hromadná doprava do oblasti bohunického kampusu a na tramvajovou trať do Starého Lískovce. Práce pokračují podle harmonogramu, a tak postupně přebíráme hotové části do předčasného užívání tak, aby nemusely být lidem uzavřené do doby, než zhotovitel předá stavbu jako celek,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle dnes schválené dohody by měly být části stavby v předčasném užívání od 20. září. „Obnoví se tramvajová doprava přes zastávku Osová, autobusy a trolejbusy už budou moci napřímo projíždět ulicí Netroufalky. Dojde ke zprovoznění chodníků zastávek Osová a Nemocnice Bohunice, díky čemuž se zvýší komfort pěších. Nebudou muset procházet blátivými cestami, což ocení zejména v nadcházejícím sychravějším podzimním počasí. Autům se otevře silnice v ulici Netroufalky, takže řidiči se mnohem pohodlněji dostanou z Jihlavské do ulice Kamenice a zlepší se dostupnost nejen areálu Masarykovy univerzity, ale také místního nákupního centra a zejména nemocnice. Zprovozní se i místní komunikace u vjezdu do areálu fakultní nemocnice a pro výjezd z autobusového terminálu, kanalizační přípojky a řády, přeložky některých vodovodů a osvětlení všech upravovaných komunikací,“ popsal radní pro oblast investic David Grund.

Stavba prodloužení tramvajové trati do kampusu v Bohunicích by měla být dokončena v roce 2022. Aktuálně probíhají práce zejména na terminálech u zastávky Osová a u fakultní nemocnice Bohunice.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.