Přeskočit na obsah

Nestátní neziskové organizace obdrží od města 60 milionů korun na sociální služby

11. února 2020

Město je spolehlivým partnerem sociálních služeb, které poskytují nestátní neziskové organizace. Vzájemná spolupráce se odráží v Komunitním plánu sociálních služeb města Brna pro období 2020–2022. Zastupitelé na dnešním zasedání schválili na podporu sociálních služeb dotaci ve výši 60 733 000 korun. Další podpora bude v průběhu roku následovat.

Schválených více než 60 milionů v sobě zahrnuje podporu 48 nestátních neziskových organizací, 107 registrovaných sociálních služeb, 773 úvazků lidí pracujících v přímé péči s klienty, 618 lůžek (542 lůžek sociální péče a 76 sociální prevence) a především více než 25 200 podpořených klientů neboli občanů města.

Jedná se o služby v oblasti pečovatelských a asistenčních služeb, které umožňují lidem zůstávat a plnohodnotně žít ve svém přirozeném prostředí, dále v oblasti domovů pro seniory, chráněného bydlení či denních stacionářů pro lidi s handicapem, preventivních terénních programů, nocleháren, komplexní sociální rehabilitace a dalších.

Služby nestátních neziskových organizací jsou nedílnou součástí takzvané Základní sítě služeb města Brna, ve které je pro rok 2020 zařazeno celkem 183 sociálních služeb poskytovaných 68 organizacemi (včetně samotného města). Celkem se jedná o 1 898,7 úvazků v přímé péči a 3 216 lůžek.

Peníze poputují do všech 48 organizací, které na dotační výzvu reagovaly. „Vzhledem k tomu, že jde o projekty zaměřené na sociální služby, které Brňané nezbytně potřebují a zároveň je město samo nemůže v potřebném rozsahu zajistit, podpoří všech 107 projektů,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.