Přeskočit na obsah

Nestátní neziskové organizace obdrží od města 60 milionů korun na sociální služby

11. února 2020
Město je spolehlivým partnerem sociálních služeb, které poskytují nestátní neziskové organizace. Vzájemná spolupráce se odráží v Komunitním plánu sociálních služeb města Brna pro období 2020–2022. Zastupitelé na dnešním zasedání schválili na podporu sociálních služeb dotaci ve výši 60 733 000 korun. Další podpora bude v průběhu roku následovat.

Schválených více než 60 milionů v sobě zahrnuje podporu 48 nestátních neziskových organizací, 107 registrovaných sociálních služeb, 773 úvazků lidí pracujících v přímé péči s klienty, 618 lůžek (542 lůžek sociální péče a 76 sociální prevence) a především více než 25 200 podpořených klientů neboli občanů města.

Jedná se o služby v oblasti pečovatelských a asistenčních služeb, které umožňují lidem zůstávat a plnohodnotně žít ve svém přirozeném prostředí, dále v oblasti domovů pro seniory, chráněného bydlení či denních stacionářů pro lidi s handicapem, preventivních terénních programů, nocleháren, komplexní sociální rehabilitace a dalších.

Služby nestátních neziskových organizací jsou nedílnou součástí takzvané Základní sítě služeb města Brna, ve které je pro rok 2020 zařazeno celkem 183 sociálních služeb poskytovaných 68 organizacemi (včetně samotného města). Celkem se jedná o 1 898,7 úvazků v přímé péči a 3 216 lůžek.

Peníze poputují do všech 48 organizací, které na dotační výzvu reagovaly. „Vzhledem k tomu, že jde o projekty zaměřené na sociální služby, které Brňané nezbytně potřebují a zároveň je město samo nemůže v potřebném rozsahu zajistit, podpoří všech 107 projektů,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.