Nemocnici navštíví 1 400 dětí. Učí se poskytovat první pomoc

  • 14. května 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) - Improvizovaná nemocnice plyšových zvířátek zahájila dnes svou čtrnáctidenní činnost ve Vyšší odborné škole zdravotnické (VOŠZ) v Kounicově ulici. Na pořadu je již 10. ročník akce Nemocnice zvířátek. V následujícím období ji navštíví 1 400 dívek a chlapců.

Děti ve věku od 5 do 7 let si hrají na rodiče nemocných nebo zraněných plyšáků a zapojují se tak do ošetřování svých „pacientů“. Od studentů VOŠZ v roli lékařů se dozví, jak plyšáky i sebe chránit před úrazy a jak postupovat při zranění.

V nemocnici jsou ambulance, urgentní příjem, interna, rentgen, chirurgie, ORL, ortopedie a další oddělení. Na akci podílejí i další složky integrovaného záchranného systému, takže ve vnitrobloku školy stojí sanitka, hasičský vůz i vojenská polní nemocnice.

Na organizaci projektu se již deset let podílí pedagožka Marta Pechánková, která také dnes s 1. náměstkem primátora Petrem Hladíkem letošní ročník zahájila.

„S myšlenkou tenkrát přišly ředitelky škol, které se při exkurzi v Německu seznámily s tamní nemocnicí zvířátek. Pomohly mi zorganizovat první ročník akce u nás,“ uvedla Marta Pechánková. „Během deseti let nemocnici zvířátek navštívilo přes 10 000 dětí z Brna a okolí,“ zdůraznil Petr Hruška, ředitel VOŠZ. „Naši studenti se dětem věnují v rámci své odborné praxe.“

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít