Nemáte ještě plán na víkend? Máme pro vás několik tipů

  • 28. února 2020
  • 2 minuty čtení
(java) – V sobotu se můžete naučit animovat s tvůrcem oblíbeného večerníčku Krysáci, podpořit onkologické pacienty nebo brněnské florbalistky. Po celý víkend pak můžete – letos už naposledy – bruslit v centru města nebo zavítat na uzenářsko-vinařskou show.

Divadlo Bolka Polívky bude poslední únorovou sobotu od 10 hodin hostit speciální workshop Animujte s Krysáky. Účastníci tohoto programu nahlédnou do tajů filmové animace prostřednictvím oblíbeného večerníčku Krysáci, v němž svůj hlas loutkovým protagonistům propůjčili Bolek Polívka a Jiří Pecha. Workshopem je provede režisér, animátor, scenárista a výtvarník Cyril Podolský, který za námět a režii seriálu Krysáci obdržel televizní cenu Elsa 2008.

Tentýž den od 10 do 18 hodin bude Hvězdárna a planetárium Brno patřit Dnům dětské onkologie, kde se můžete seznámit s problematikou dětských onkologických onemocnění a zakoupením „zlaté stužky“ podpořit prostřednictvím nadačního fondu Krtek dětské onkologické pacienty. Je připraven i bohatý doprovodný program s aktivitami pro děti.

V sobotu od 16 hodin ve sportovní hale Sportpoint proběhne poslední kolo základní části extraligy žen ve florbale, kde se střetnou týmy Bulldogs Brno a Panthers Praha, družstva se stejným počtem bodů. Jakákoliv výhra tak posune jeden z týmů do elitní osmičky, naopak prohra znamená boje v play-down. Přijďte vytvořit bouřlivou atmosféru.

O víkendu máte poslední možnost zabruslit si v centru Brna. V sobotu 29. února jsou zváni především milovníci netradičních sportů a zábavy. Na brusláku pod Joštem bude od 9 hodin probíhat akce Následuj žehličku aneb Žehling open 2020. Soutěžit budou jednotlivci i družstva, vlastní žehlička je vítána, není však podmínkou. Od 13 hodin až do večera bude následovat veřejné bruslení podle běžného harmonogramu. V neděli 1. března se pak bude bruslit zdarma. Vstup na led bude volný až do vyčerpání jeho kapacity, tedy 80 bruslařů. Bruslit se bude v blocích podle běžného harmonogramu.

Po celý víkend se na hradě Veveří konají Slavnosti moravského uzeného a vína. Kromě velké nabídky klobás a dalších moravských uzenářských výrobků, nebude chybět ani kuchařská show, soutěže a program pro děti.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít