Přeskočit na obsah

Nemáte ještě plán na víkend? Máme pro vás několik tipů

28. února 2020 2 minuty čtení
(java) – V sobotu se můžete naučit animovat s tvůrcem oblíbeného večerníčku Krysáci, podpořit onkologické pacienty nebo brněnské florbalistky. Po celý víkend pak můžete – letos už naposledy – bruslit v centru města nebo zavítat na uzenářsko-vinařskou show.

Divadlo Bolka Polívky bude poslední únorovou sobotu od 10 hodin hostit speciální workshop Animujte s Krysáky. Účastníci tohoto programu nahlédnou do tajů filmové animace prostřednictvím oblíbeného večerníčku Krysáci, v němž svůj hlas loutkovým protagonistům propůjčili Bolek Polívka a Jiří Pecha. Workshopem je provede režisér, animátor, scenárista a výtvarník Cyril Podolský, který za námět a režii seriálu Krysáci obdržel televizní cenu Elsa 2008.

Tentýž den od 10 do 18 hodin bude Hvězdárna a planetárium Brno patřit Dnům dětské onkologie, kde se můžete seznámit s problematikou dětských onkologických onemocnění a zakoupením „zlaté stužky“ podpořit prostřednictvím nadačního fondu Krtek dětské onkologické pacienty. Je připraven i bohatý doprovodný program s aktivitami pro děti.

V sobotu od 16 hodin ve sportovní hale Sportpoint proběhne poslední kolo základní části extraligy žen ve florbale, kde se střetnou týmy Bulldogs Brno a Panthers Praha, družstva se stejným počtem bodů. Jakákoliv výhra tak posune jeden z týmů do elitní osmičky, naopak prohra znamená boje v play-down. Přijďte vytvořit bouřlivou atmosféru.

O víkendu máte poslední možnost zabruslit si v centru Brna. V sobotu 29. února jsou zváni především milovníci netradičních sportů a zábavy. Na brusláku pod Joštem bude od 9 hodin probíhat akce Následuj žehličku aneb Žehling open 2020. Soutěžit budou jednotlivci i družstva, vlastní žehlička je vítána, není však podmínkou. Od 13 hodin až do večera bude následovat veřejné bruslení podle běžného harmonogramu. V neděli 1. března se pak bude bruslit zdarma. Vstup na led bude volný až do vyčerpání jeho kapacity, tedy 80 bruslařů. Bruslit se bude v blocích podle běžného harmonogramu.

Po celý víkend se na hradě Veveří konají Slavnosti moravského uzeného a vína. Kromě velké nabídky klobás a dalších moravských uzenářských výrobků, nebude chybět ani kuchařská show, soutěže a program pro děti.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.