Nelegální hazard je v Brně na ústupu, ukázal průzkum. Pomůže i speciální web

  • 31. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) - Nelegální hazard je v Brně na ústupu. Dokládá to investigativní průzkum zpracovaný Nadačním fondem proti korupci (NFPK).

K dalšímu boji proti hazardu má pomoci i nový web www.mapa-hazardu.cz, kam může veřejnost hlásit své poznatky.

Výsledky průzkumu představil ve čtvrtek na tiskové konferenci jeho zpracovatel Janusz Konieczny z NFPK společně s náměstkem primátora Matějem Hollanem.

Fond analyzoval 63 provozoven v Brně, které byly v minulosti označené za nelegální, a to buď městem anebo Sdružením provozovatelů centrálních loterních systémů. 28 z nich pokračuje v provozu hazardu bez povolení Ministerstva financí a naopak 35 nelegálních provozoven bylo definitivně uzavřeno.

„Tento průzkum je objektivní, nezávislý a závěry jsou jasně průkazné a doložitelné,“ uvedl Konieczny. Video a fotodokumentaci již má Celní správa.

Poznatky od lidí zasílaných na www.mapa-hazardu.cz fond vyhodnotí a pokud se ukážou objektivní, obdrží je celníci.

Brno vyhlásilo nulovou toleranci hazardu. „Jednoznačně se vyplatila. Nelegální hazard lze dostat postupně pod kontrolu, což dokládá tato studie,“ sdělil náměstek primátora Matěj Hollan.

Na konci roku 2013 se na území města Brna nacházelo na 3000 hracích přístrojů registrovaných u Ministerstva financí. K 7. červenci 2017 to již bylo pouhých 16 heren či kasin s celkovým počtem 52 hracích přístrojů. Tento počet dále klesá. V celé ČR je 53 375 legálně registrovaných hracích přístrojů.

Další informace najdete v tiskové zprávě zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít