Přeskočit na obsah

Nelegální hazard je v Brně na ústupu, ukázal průzkum. Pomůže i speciální web

31. srpna 2017 2 minuty čtení
(ik) - Nelegální hazard je v Brně na ústupu. Dokládá to investigativní průzkum zpracovaný Nadačním fondem proti korupci (NFPK).

K dalšímu boji proti hazardu má pomoci i nový web www.mapa-hazardu.cz, kam může veřejnost hlásit své poznatky.

Výsledky průzkumu představil ve čtvrtek na tiskové konferenci jeho zpracovatel Janusz Konieczny z NFPK společně s náměstkem primátora Matějem Hollanem.

Fond analyzoval 63 provozoven v Brně, které byly v minulosti označené za nelegální, a to buď městem anebo Sdružením provozovatelů centrálních loterních systémů. 28 z nich pokračuje v provozu hazardu bez povolení Ministerstva financí a naopak 35 nelegálních provozoven bylo definitivně uzavřeno.

„Tento průzkum je objektivní, nezávislý a závěry jsou jasně průkazné a doložitelné,“ uvedl Konieczny. Video a fotodokumentaci již má Celní správa.

Poznatky od lidí zasílaných na www.mapa-hazardu.cz fond vyhodnotí a pokud se ukážou objektivní, obdrží je celníci.

Brno vyhlásilo nulovou toleranci hazardu. „Jednoznačně se vyplatila. Nelegální hazard lze dostat postupně pod kontrolu, což dokládá tato studie,“ sdělil náměstek primátora Matěj Hollan.

Na konci roku 2013 se na území města Brna nacházelo na 3000 hracích přístrojů registrovaných u Ministerstva financí. K 7. červenci 2017 to již bylo pouhých 16 heren či kasin s celkovým počtem 52 hracích přístrojů. Tento počet dále klesá. V celé ČR je 53 375 legálně registrovaných hracích přístrojů.

Další informace najdete v tiskové zprávě zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.