Nejvíc hlasů dostala cesta pro pěší a cyklisty mezi Žebětínem a Kohoutovicemi

  • 23. listopadu 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Hlasování o akcích v prvním ročníku participativního rozpočtu města je u konce. Nejvíc hlasů, přesně 2 031, získal projekt komplexní studie na propojení Žebětína a horní části Bystrce s Kohoutovicemi. Budoucí cesta bude určená pro pěší a cyklisty.

Na druhém místě byl projekt s názvem Komunitní a volnočasové centrum se zázemím pro Kraví horu (1 485 hlasů) a na třetím rozhledna Holedná (1 366).

Pro realizaci v příštím roce je určeno 20 milionů korun z celkového městského rozpočtu. To znamená, že se uskuteční 16 projektů.

Celkové výsledky najdete na www.damenavas.cz.

Vítězný nápad podal Oldřich Drápal ze Žebětína. Studie má vyřešit cestu pro pěší a cyklisty z Kamechů k Holedné. „Každý den s obavami sleduji, za jakých nebezpečných situací musí pěší i cyklisti překonávat velmi frekventovanou takzvanou starou dálnici. Proto jsem podal návrh,“ uvedl.

Studie má vyřešit optimální cestu podél úzké silnice od Žebětína ke Kohoutovích. Čtyřproudovou silnici by podjela tunýlkem, který je v současnosti zamčený. Budoucí cesta by z velké většiny vedla po městských pozemcích.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít